Trwa ładowanie...

MON buduje wystawę smoleńską na PGE Narodowym

Rozumiem, że to ważne dla Polski, bo była to tragedia narodowa.

MON buduje wystawę smoleńską na PGE Narodowym
db6whq2
db6whq2

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że na Stadionie Narodowym, gdzie jutro i w sobotę odbędzie się szczyt NATO, powstanie wystawa smoleńska. Pytany przez dziennikarzy czy ekspozycja była uzgodniona z przedstawicielami Sojuszu, rzecznik MON powiedział, że "nikt z NATO nie ma żadnych przeciwwskazań".

Jak zaznaczył Bartłomiej Misiewicz, wystawa była już pokazywana w Parlamencie Europejskim. Mówił też, że to hołd dla polityki Lecha Kaczyńskiego, szczególnie tego, jak przedstawiał zagrożenie ze strony Moskwy już podczas konfliktu gruzińsko-rosyjskiego w 2008 roku. - Nikt z naszych sojuszników, nikt z Kwatery Głównej NATO nie ma nic przeciwko temu, gdyż szanują to, co robił prezydent Lech Kaczyński - powiedział Bartłomiej Misiewicz.

Rzecznik MON dodał, że w związku ze szczytem NATO Polska interesuje się przede wszystkim wzmocnieniem wschodniej flanki Sojuszu. Jak zapewnił, na terenie Polski znajdą się również 4 batalionowe grupy bojowe szybkiego reagowania oraz amerykańska, ciężka brygada pancerna. Bartłomiej Misiewicz zaznaczył też, że otwartymi są kwestie umieszczenia baz materiałowych oraz siedziby wywiadu i rozpoznania na terenie naszego kraju.

"To polska sprawa"

To wyłącznie polska sprawa, byliśmy o tym informowani - tak o wystawie smoleńskiej na Stadionie Narodowym mówi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który będzie współgospodarzem szczytu. Zapewnia, że Sojusz był o wystawie informowany. - To jest polska wystawa. Doskonale rozumiem, że jest ona dla Polski ważna. Byliśmy o tym przedsiewzięciu informowani.

db6whq2

Rozumiem, że to ważne dla Polski, bo była to tragedia narodowa. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi tej katastrofy dla Polski - podkreślił Stoltenberg.

Szczyt NATO w Warszawie rozpocznie się jutro o 14.30. W przeddzień spotkania sekretarz generalny Sojuszu rozmawiał w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Obaj politycy będą gospodarzami spotkania liderów z całego świata.

Źródło: (IAR)

db6whq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6whq2