Trwa ładowanie...

Montaż świątecznych iluminacji już w przyszłym tygodniu!

Oświetlenie przeszło pozytywnie wszystkie testy. Dojdą nowe elementy

Montaż świątecznych iluminacji już w przyszłym tygodniu!
d1o5dgb
d1o5dgb

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż świątecznych iluminacji. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich, oświetlenie przeszło już pozytywnie wszystkie testy. Dojdą też nowe elementy.

* Świąteczna iluminacja rozświetli Warszawę już po raz szósty.* Każdego sezonu na choince stojącej przy pl. Zamkowym prezentowana jest inna kolorystyka i sekwencja wzorów. Tak będzie i w tym roku. Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje można będzie podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie , a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej. Iluminacje będzie można oglądać do 2 lutego.

Złożą się na nią ponad 2 miliony światełek zamontowanych na dziesięciu kilometrach ozdób. Pojawi m.in. się miś opowiadający bajki na Rynku Nowego Miasta, choinka na placu Zamkowym, karoce, prezenty, wielka bombka i fontanna. Pojawią sie też zupełnie nowe elementy, ale ZDM nie chciał nam zdradzić jakie. To ma być niespodzianka.

Ozdoby będą się zapalać razem z miejskimi latarniami. Ratusz jeszcze nie zdecydował, którego dnia rozpocznie sie inauguracja, ale zwykle dzieje się to w okolicach Mikołajek, czyli przed 6 grudnia. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż wszystkich 740 świetlnych instalacji.

Warto dodać, że już w najbliższą sobotę, w Wilanowie pojawi się popularny Labirynt Światła.

d1o5dgb
d1o5dgb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o5dgb