Trwa ładowanie...

Morawiecki zdradził swoje marzenie. Chce wyburzenia PKiN

Minister miał rozmawiać w tej sprawie z Piotrem Glińskim, szefem resortu kultury.

Morawiecki zdradził swoje marzenie. Chce wyburzenia PKiN
d2vlf7a
d2vlf7a

- Mam nadzieję, że kiedyś tak się stanie - w ten sposób Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie o pomysł wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Jak dodał, to jedno z jego marzeń.

- Jestem za tym, by relikt panowania komunizmu zniknął z centrum Warszawy u2013 przyznał wicepremier Mateusz Morawiecki, który został zapytany o słowa rządowego kolegi Piotra Glińskiego. Morawiecki pozwolił sobie również na uwagę, że minister kultury mógł powoływać się na ich rozmowę sprzed kilku miesięcy, która dotyczyła tego samego zagadnienia.

- Pałac, który nazywał się pałacem im. Stalina, mam nadzieję kiedyś zniknie. To nie jest dla nas priorytet, ale chciałbym, by w tym miejscu powstało coś piękniejszego. Marzę o tym od 40 lat u2013 zdradził Morawiecki. Równocześnie przypomniał, że władze II RP miały podobny problem z Soborem Aleksandra Newskiego, które rosyjskie władze zbudowały na Placu Saskim, by podkreślić swoją dominację.

Czy zburzenie PKiN jest realne? Warto podkreślić, że ustawa o ochronie zabytków nie pozwala na zburzenie zabytku figurującego w rejestrze. Istnieje możliwość rozbiórki zabytku, pod warunkiem, że uległ on zniszczeniu w znacznym stopniu i zostanie wykreślony z rejestru.

Źródło: money.pl

d2vlf7a

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytajcie również: Lokatorzy muszą się wynieść. Decyzję podjął pełnomocnik Gronkiewicz-Waltz i adwokat zatrzymany przez CBA *

d2vlf7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlf7a