Trwa ładowanie...

Most dla pieszych powstanie nad Wisłą. Ogłoszono konkurs

Zwycięzca konkursu otrzyma 100 tys. złotych nagrody

Most dla pieszych powstanie nad Wisłą. Ogłoszono konkurs
d15hx1w
d15hx1w

Nowa przeprawa przez Wisłę już niebawem powstanie w stolicy! Most ma służyć wyłącznie pieszym i rowerzystom. Ratusz właśnie ogłosił konkurs na opracowanie projektu architektonicznego.

Nowy most ma być pierwszą w stolicy przeprawą przeznaczoną tylko dla pieszych i cyklistów. Ma powstać na wysokości ulic Karowej i Okrzei, dzięki czemu przybliży Pragę do centrum. Jednym z jego podstawowych zadań ma być połączenie rewitalizowanych obszarów prawobrzeżnej Warszawy z remontowanymi właśnie bulwarami wiślanymi.

- To będzie nasza wizytówka i pierwszy most pieszo-rowerowy w stolicy. W ciągu ostatnich lat zrobiliśmy bardzo wiele, by przybliżyć rzekę mieszkańcom. A nowa przeprawa przez Wisłę znacznie poprawi jakość życia pieszym i rowerzystom – twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent m.st. Warszawy.

d15hx1w

Na temat planów budowy przeprawy pisaliśmy już wielokrotnie w Wawalove.pl. Rozmawialiśmy też z osobą, która wpadła na pomysł stworzenia takiego mostu. Artykuł na ten temat można zobaczyć tutaj .

"Oryginalny i niepowtarzalny"

Jak zapowiada stołeczny ratusz, nowy most musi cechować się wysoką jakością. Nawet detale powinny być szczegółowo dopracowane. To oznacza, że na uczestników konkursu czeka trudne zadanie.

- Obiekt powinien wpisywać się w pejzaż miasta oraz stanowić jego rozpoznawalny fragment poprzez uwzględnienie w projekcie nowatorskiej myśli architektonicznej nadającej obiektowi niepowtarzalność i oryginalność podkreślającą jego wysoką rangę. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na istniejące kierunki widokowe - podkreśla stołeczny ratusz

Nowa kładka ma jeszcze bardziej uatrakcyjnić życie w centrum Warszawy. Dzięki niej widok z prawego brzegu Wisły na panoramę stolicy ma być jeszcze ładniejszy. Ponadto nowa przeprawa ma służyć nie tylko mieszkańcom. Dodatkowo ma być ciekawą atrakcją turystyczną.

d15hx1w

Nagrody dla zwycięzców

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie powinny kontaktować się ze stołecznym Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 20 stycznia 2017, a termin składania prac upływa 8 maja 2017 roku. Nagrodą dla zwycięzcy będzie 100 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Przewidziano również II i III nagrodę, odpowiednio w wysokości 70 i 40 tys. zł.

Na budowę przeprawy miasto zarezerwowało 30 mln złotych. Nowy most ma być gotowy do 2019 roku.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d15hx1w
d15hx1w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hx1w