Trwa ładowanie...

Most Gdański do remontu. "Prace potrwają 3 miesiące"

Rozkład jazdy SKM ulegnie "delikatnej" modyfikacji

Most Gdański do remontu. "Prace potrwają 3 miesiące"
d3nes2o
d3nes2o

Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły aż 18 mln zł na remont mostu Gdańskiego. 3 km torów, ponad 1500 mostownic, 700 podkładów na dojazdach do przeprawy, stalowe elementy przęseł, przyczółki oraz filary - to wszystko zostanie wymienione, by usprawnić kolejowe połączenia w Warszawie.

Kompleksowy remont przeprawy wiślanej na połowę czerwca jest częścią większego planu. PKL przygotowuje się do prac na trzech liniach obwodowych oraz na linii średnicowej, które poprawią komunikacje kolejową w stolicy i węźle warszawskim. Prace na moście Gdańskim rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do września.

Co to oznacza dla warszawiaków? - Podczas remontu nie przewidujemy żadnych utrudnień w komunikacji - powiedział WawaLove.pl rzecznik PKL, Maciej Dutkiewicz. - SKM podczas prac nadal będzie przeprawiać się przez Wisłę. Częstotliwość kursowania Szybkich Kolei Miejskich nie zmieni się, ale rozkład jazdy ulegnie delikatnej modyfikacji - wyjaśnia Dutkiewicz. Pasażerowie o zmianach rozkładu jazdy SKM zostaną poinformowani najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem remontu.

d3nes2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nes2o