Trwa ładowanie...

Most Łazienkowski. Schody oddane do użytku, przystanki znów działają

Warszawiacy znów będą mogli skorzystać z przystanków autobusowych Torwar i Wał Miedzeszyński.

Most Łazienkowski. Schody oddane do użytku, przystanki znów działają
d1byj5q
d1byj5q

W sobotę oddane do użytku zostały schody prowadzące na [przystanki autobusowe](https://film.wp.pl/przystanek-autobusowy-6030513210610305c) na moście Łazienkowskim. Dzięki temu autobusy znów będą korzystać z przystanków Torwar i Wał Miedzeszyński.

30 września upłynął termin zakończenia odbudowy mostu po ubiegłorocznym pożarze. Most został otwarty dla ruchu kołowego 28 października 2015 r. po trwającej 199 dni odbudowie. Prace związane z odtworzeniem przeprawy toczyły się jednak dalej. Jednym z najważniejszych zadań była właśnie budowa schodów prowadzących na most i przystanki autobusowe na obu brzegach.

Te prace udało się zakończyć w terminie, mimo że w trakcie znacząco zmienił się ich zakres. Pierwotnie zakładano odbudowę schodów w niezmienionym kształcie. - Zdecydowaliśmy jednak, by wykorzystać tę okazję i przebudować schody tak, aby zachować rezerwę na budowę wind. To wymagało zmiany projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Mimo tego, udało się zmieścić w wyznaczonym terminie - podaje Zarząd Dróg Miejskich. Dzięki temu od 1 października warszawiacy będą znów mogli korzystać z przystanków autobusowych Torwar i Wał Miedzeszyński.

W ramach prac odbudowane zostały także schody prowadzące z Wisłostrady na sam most. Pozostaną on jednak zamknięte, ze względu na brak możliwości zejścia z przeprawy po stronie praskiej. Schody na prawym brzegu kolidowałyby z budową kładki pieszo-rowerowej. - Możliwość przejścia przeprawy pojawi się wraz z wybudowaniem kładki na moście i połączenia ją z konstrukcją przeprawy. Dokumentacja projektowa jest już na ukończeniu, wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę - informuje ZDM i dodaje, że budowa kładki ma się zakończyć w lipcu 2017 r.

d1byj5q
d1byj5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1byj5q