Trwa ładowanie...

Mostem Siekierkowskim jeździmy najczęściej!

Ponad 111 tys. samochodów w ciągu doby

Mostem Siekierkowskim jeździmy najczęściej!
dp8hxee
dp8hxee

Wyniki natężenia ruchu na mostach są uzależnione od prac i remontów, które aktualnie są prowadzone na terenie miasta. W zależności od tego gdzie są wykonywane modernizacje, wybieramy najdogodniejszą dla siebie przeprawę.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich , natężenie ruchu na mostach nie zmieniło się znacząco od wiosny tego roku tj. od momentu kiedy przeprowadzano wiosenne pomiary ruchu . Z powodu prac prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad natężenie ruchu znacząco zmieniło się na moście Grota – Roweckiego.

W chwili obecnej to most Siekierkowski jest arterią najczęściej wybieraną przez warszawskich kierowców. W sumarycznym ruchu dobowym 111.442 kierowców pokonuje trasę mostu.(21 proc.). Pomimo remontu Trasy AK i mostu Grota – Roweckiego, przeprawa ta plasuje się na trzecim miejscu i odnotowuje lekki wzrost natężenia ruchu w porównaniu do wiosny tego roku (89.671 pojazdów, co daje 16 proc.). Na drugim miejscu uplasował się most Łazienkowski z wynikiem 104.643 pojazdów na dobę, na miejscu czwartym – most Marii Skłodowskiej – Curie, którym w sumarycznym ruchu dobowym przemieszcza się 79.457 kierowców. Według jesiennych pomiarów, mostem najmniej uczęszczanym jest most Świętokrzyski, gdzie w przekroju mostu dziennie przejeżdża nim 24. 491 kierowców.

Poniżej zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:
Most Siekierkowski – 21 proc.
Most Łazienkowski - 19 poc.
Most Grota – Roweckiego – 16 proc.
Most Marii Skłodowskiej – Curie – 14 proc.
Most Gdański – 11 proc.
Most Poniatowskiego – 10 proc.
Most Śląsko – Dąbrowski – 5 proc.
Most Świętokrzyski – 4 proc.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee