Trwa ładowanie...

Można wznowić prace na stacji Metra Świętokrzyska

Zakończyły się roboty przy konsolidacji gruntu po zeszłorocznej awarii

Można wznowić prace na stacji Metra Świętokrzyska
d1anqud
d1anqud

Wykonawca może już wznowić budowę stacji Świętokrzyska. W środę 17 kwietnia firma AGP Metro odebrała decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - czytamy na portalu " Rynek Kolejowy ".

Jak obiecuje wykonawca, przestój związany z zeszłoroczną awarią nie wpłynie na opóźnienie na opóźnienie w drążeniu tuneli.

– Zachodnia część stacji jest już gotowa, tarcze nie będą musiały czekać na dokończenie prac - zapewnia Mateusz Witczyński, przedstawiciel AGP Metro. Awaria wystąpiła we wschodniej części stacji. – Tutaj musimy dokończyć wykop podstropowy. Musimy usunąć grunt, żeby można było zrobić najniższy poziom stacji. Oprócz tego do wykonania pozostaje jeszcze płyta denna w tej części stacji.

Do awarii w rejonie powstającej stacji Metra Świętokrzyska doszło 5 października 2012 r. W wyniku osuwiska w okolicy ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej, które wystąpiło już po zewnętrznej stronie metrowej grubości ścian szczelinowych stacji, odsłonięte zostały fundamenty dwóch budynków. Późniejsze badania wykazały, że grunt pod nimi jest rozluźniony. * Czytaj więcej*

d1anqud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anqud