Trwa ładowanie...
d2ivds7

Muzycy ożywili martwy budynek Biblioteki Krasińskich!

Stowarzyszenie Ulicy Smolnej odzyskało ten piękny gmach dla mieszkańców!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzycy ożywili martwy budynek Biblioteki Krasińskich!
(Fot. Wczoraj i Dziś)
d2ivds7

Bibilioteka Ordynacji Krasińskich mieszcząca się przy Okólniku została wybudowana w latach 1912-1930. Swoją funckję pełniła do 1944 roku, kiedy Niemcy spalili całe zbiory. Za komuny w budynku mieściła się drukarnia. Od końca lat 80. gmach stoi pusty i niszczeje.

Stowarzyszenie Ulicy Smolnej przejęło budynek. Wcześniej przez chwilę zajmowali go squattersi z kolektywu Syrena, ale odeszli, zostawiając otwarte drzwi drzwi. Dla członków stowarzyszenia stanowiło to bodziec, żeby zając się opuszczonym miejscem. Obawiali się, że jeśli szybko czegoś nie zrobią zostanie ono przejęte przez bezdomnych.

Natychmiast zareagowali muzycy z mieszczęcego się w okolicy Uniwerystetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Szybko zaczęły się koncerty.

d2ivds7

Muzycy deklarują, że będą grać w Bibilotece Krasińskich przez cały okres trwania Euro. Przepadła im bowiem okazja do koncertowania z okazji Święta Muzyki, które w tym roku nie odbędzie się, ponieważ na ten sam dzień zaplanowany jest ćwierćfinałowy mecz na Stadionie Narodowym. Miasto nie jest w stanie chronić tych dwóch imprez, więc biuro bezpieczeństwa ratusza negatywnie zaopiniowało orgaznizację muzycznego wydarzenia.

d2ivds7

Podziel się opinią

Share
d2ivds7
d2ivds7