Trwa ładowanie...

Na jakich kierunkach na UW zostały jeszcze wolne miejsca?

Zobaczcie!

Na jakich kierunkach na UW zostały jeszcze wolne miejsca?
dqwdnw8
dqwdnw8

Uniwersytet Warszawski opublikował wstępne informacje dotyczące przebiegu tegorocznej rekrutacji. Według informacji podanych na stronie internetowej uczelni do tej pory na wszystkie kierunki studiów w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) zarejestrowało się 36 tysięcy osób.

Pierwsza tura zapisów na studia stacjonarne (licencjackie i jednolite magisterskie) już się zakończyła. Najpopularniejszymi kierunkami w tym roku są prawo (400 miejsc, 3152 chętnych); finanse, rachunkowość i ubezpieczenia (200 miejsc, 2309 chętnych); ekonomia (180 miejsc, 2131 chętnych) i psychologia (150 miejsc, 1826 chętnych). Najtrudniej było się dostać na dziennikarstwo i komunikację społeczną, specjalizacja public relations i marketing medialny (26 osób na jedno miejsce); międzykierunkowe studia ekonomiczno-menadżerskie (24 os. na miejsce); sinologię (22 os. na miejsce); japonistykę (19 os. na miejsce) i filologię włoską (15 os. na miejsce).

W związku z tym, że w dorosłość wchodzą właśnie roczniki niżu demograficznego, na wielu kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca. Uniwersytet uruchomi drugą turę rejestracji na: nauce o rodzinie; polityce społecznej; filologii białoruskiej; informacji naukowej i bibliotekoznawstwie; ochronie środowiska; iranistyce; kulturze Wschodu Starożytnego, asyriologii i hetytologii; mongolistyce i tybetologii; logistyce mediów, specjalność: technologie informacyjne mediów; filozofii, Philosophy of Being, w języku angielskim; astronomii; makrokierunku bioinformatyka i biologia systemów; fizyce; historii sztuki; makrokierunku inżynieria nanostruktur; zastosowaniu fizyki w biologii i medycynie; europeistyce w zakresie europejskich procesów integracyjnych i slawistyce.

dqwdnw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwdnw8