Trwa ładowanie...

Na lotnisko cyklicznie już od 9 grudnia

ZTM zapowiada: Cykliczny rozkład jazdy na linii kolejowej na Służewiec i do Lotniska Chopina, ujednolicenie trasy linii S3

Na lotnisko cyklicznie już od 9 grudnia
d35umlj
d35umlj

Już od 9 grudnia, pomiędzy Warszawą Zachodnią a portem lotniczym Chopina, poza nielicznymi wyjątkami, pociągi będą kursować co 15 minut. W obecnym rozkładzie jazdy odstępy między odjazdami kolejnych pociągów są nierówne, ponieważ godziny odjazdów pociągów lotniskowych musiały zostać „wpasowane” w przerwy czasowe między pociągami kursującymi na linii średnicowej i radomskiej. W czasie prac nad nowym rozkładem jazdy, pociągi „lotniskowe” zostały potraktowane w sposób priorytetowy. Cykliczny rozkład jazdy znacznie ułatwi pasażerom podróż.

Dużym ułatwieniem będzie ujednolicenie trasy linii S3. Pociągi będą, z wyjątkiem jednego, kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny (obecnie jest to linia S3C). „Zniknie” tym samym linia S3S *kursująca przez Dworzec Śródmieście. Tym samym pasażerowie linii *S3 zyskają możliwość wygodnej przesiadki na stacji Warszawa Centralna z lub do pociągów dalekobieżnych.

Poprawi się koordynacja rozkładu linii S3 z rozkładem pociągów lotniskowych kolei mazowieckich linii KML.

Linia S1 Pruszków – Otwock

Dojazd z Pruszkowa do Warszawy, w godzinach porannego szczytu (po godz. 7.00) nadal będzie wygodny. Dwa cieszące się największym zainteresowaniem pociągi w kierunku Warszawy wciąż pozostaną wydłużone. Będą się składać z dwóch 4-wagonowych jednostek. Warto również podkreślić, że w dalszym ciągu będą to wygodne i nowoczesne pociągi typu 19WE. Warto też dodać, że SKM ma zamówić trzy dodatkowe pociągi typu 35WE („Impuls”), które pozwolą – w przyszłym roku – na wycofanie, kursujących na liniiS1 najbardziej wysłużonych i awaryjnych pociągów typu 14WE.

d35umlj

Rozkład jazdy został także, w miarę możliwości technicznych, skoordynowany z pociągami Kolei Mazowieckich.

Linia S2 Sulejówek Miłosna – Warszawa Lotnisko Chopina

Linia będzie kursowała regularnie co 30 minut a jej rozkład zostanie skoordynowany z pozostałymi liniami „lotniskowymi” oraz z pociągami Kolei Mazowieckich w godzinach późnowieczornych.

Linia S3 Legionowo Piaski/Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina

Pociągi będą kursowały regularnie co godzinę i to wyłącznie (z jednym wyjątkiem)przez Warszawę Centralną. Dzięki temu oferta „lotniskowa” będzie bardziej przejrzysta (S2 – przez Warszawę Śródmieście a S3 i KML – przez Dworzec Centralny).

Warto dodać, że po południu do Legionowa Piaski zostanie wydłużone połączenie zapewniające możliwość powrotu z centrum Warszawy po godz. 16.00. ZTM podejmie również starania o to, by zwiększyć liczbę pociągów linii *S3 *do i ze stacji Legionowo Piaski w porze popołudniowego i porannego szczytu.

d35umlj

Linia S9 Wieliszew/Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia

Linia będzie, podobnie jak obecnie kursowała co godzinę z Dworca Zachodniego (przez Warszawę Gdańską do Legionowa Piaski i Wieliszewa. Co ważne, rano zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg z Legionowa Piaski, poprawiający dojazd do Warszawy na godz. 8.00-8.30.

Na wspólnym odcinku trasy pociągi linii *S9 *i *S3 *będą kursowały w niewielkich odstępach czasowych po sobie, tak by pociągi linii *S9 *dowoziły pasażerów do Warszawy Gdańskiej w najbardziej atrakcyjnych porach i tak by zapewniły powrót w porach optymalnych z punktu widzenia pasażerów. Warto zwrócić również uwagę, że rozkład linii S9 zostanie dopasowany do rozkładu KM na wspólnym odcinku trasy.

Nowy rozkład SKM będzie obowiązywał do 9 lutego 2013 roku.

d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj