Trwa ładowanie...

Na lotnisku pilnują taksówkowych oszustów

Do końca trwania mistrzostw pracuje tam 79 wolontariuszy.

Na lotnisku pilnują taksówkowych oszustów
d35umlj
d35umlj

Od 7 czerwca stołeczny ratusz prowadzi kampanię informacyjną poświęconą walce z nieuczciwymi przewoźnikami. Jej częścią jest wzmożona praca wolontariuszy, którzy są obecni w głównych punktach komunikacyjnych miasta, m.in. na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Do końca trwania mistrzostw codziennie dyżuruje tam 79 osób. Do miejskiej akcji informacyjnej przyłączyły się też władze stołecznego portu lotniczego.

Na postoju taksówek przed Terminalem A zainstalowane zostały nowe wyraźne oznaczenia z informacją o rekomendowanych korporacjach taksówkowych. Nad zatoczką jezdni, w której zatrzymują się taksówki, zawisły niebieskie sześcienne kubiki z napisem „Rekomendowane/Recommended Taxi”. Oznaczają one miejsce, w którym znajduje się postój taksówek polecanych przez lotnisko. W najbliższym czasie na stojakach umieszczone zostaną ulotki wyjaśniające, jak rozpoznać legalną taksówkę i nie dać się oszukać naciągaczom.

I bardzo dobrze. W świetle ostatnich doniesień, że nieuczciwi taksówkarze używają specjalnych urządzeń do zwiększenia ilości kilometrów na liczniku, warto o to zadbać. Niektórzy z nich potrafili policzyć 300 złotych za przejazd z lotniska do centrum Warszawy! Za turystów trzymamy kciuki.

d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj