Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
12-12-2012 15:35

Na narty nad Wisłę!

Dziki brzeg Wisły zaprasza na narciarską trasę biegową, otwarcie jutro

Share
Na narty nad Wisłę!
d4hmko6

Jeśli myślicie, że nad stołeczną rzeką sezon na aktywny wypoczynek kończy się wraz z końcem lata, to jesteście w błędzie! Nadwiślański szlak rekreacyjny zimą zmienia się w narciarską trasę biegową. Otwarcie sezonu jutro, 13 grudnia, o godz. 19.00.

Nasza stolica jest wyjątkowa, bo może poszczycić się kawałkiem żywej natury w samym centrum miasta! Prawy, dziki brzeg Wisły latem zamienia się w plażę, miejsca na ogniska, spacer czy wycieczkę rowerową, zaś zimą w narciaską trasę biegową. Wiślana Biegowa Trasa Narciarska ma ponad 8 km długości. Biegnie śladem popularnej w cieplejszych miesiącach trasy spacerowej, od mostu Łazienkowskiego, kładką nad Kanałem Praskim, aż do mostu Grota-Roweckiego, przecinając prawobrzeżny las łęgowy. Przy sprzyjających warunkach śniegowych narciarze będą mogli korzystać z trasy z pojedynczym, przygotowywanym maszynowo śladem do techniki klasycznej.* Trasa ma niski stopień trudności* - brak stromych wzniesień oraz ostrych zakrętów czyni ją idealnym miejscem dla początkujących.

Z trasy mogą korzystać wszyscy amatorzy zimowego szaleństwa – w okolicy mostu Świętokrzyskiego działać będzie wypożyczalnia niezbędnego sprzętu. W ofercie znajdą się komplety: narty, buty, kije w przystępnych cenach. Buty będą dostępne w rozmiarach od 28 do 47. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 602 104 508.

d4hmko6

Już jutro, 13 grudnia o godz. 19.00, sympatycy biegówek spotkają się na terenie Stacji Balon na Wybrzeżu Szczecińskim, by wspólnie pobiegać przy świetle latarek czołówek i cieszyć się unikalnym dla trasy narciarskiej widokiem na panoramę europejskiej stolicy.

Pierwsze zajęcia z instruktorem odbędą się w najbliższą sobotę, 15 grudnia. O godzinie 11.00 na trasę wyruszy grupa dla początkujących, zaś o godz. 12.30 wystartuje grupa dla średnio zaawansowanych. W niedzielę 16 grudnia zajęcia prowadzone będą w tych samych godzinach i w takim samym podziale na grupy. Zapisy na zajęcia oraz rezerwacja sprzętu pod numerem telefonu wypożyczalni By The Way - 602 104 508.

W sezonie zimowym na trasie będą organizowane zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami oraz wydarzenia popularyzujące narciarstwo biegowe, szczególnie wśród dzieci. 20 stycznia 2013 r. planowany jest Światowy Dzień Śniegu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Centralnym miejscem tych wydarzeń będzie Stacja Balon. Projekt Wiślana Narciarska Trasa Biegowa jest prowadzony w ramach zagospodarowania wybrzeży Wisły od 2011 roku przez Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Towarzystwem Narciarskim „Biegówki”. Partnerami projektu są Stacja Balon oraz wypożyczalnia i serwis narciarski By The Way. Więcej infromacji znajdziecie na stronie internetowej .

d4hmko6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmko6