Trwa ładowanie...

Na "odnowiony" mural wróciły kolorowe buzie. "To było nieporozumienie"

"Rural" został poprawiony

Na "odnowiony" mural wróciły kolorowe buzie. "To było nieporozumienie"
d1ueg1g
d1ueg1g

Po nagłośnieniu przez WawaLove.pl sprawy mural integracyjnego, na którym Fundacja Sowa zamalowała twarze kolorowych dzieci, mural poprawiono. Teraz zobaczymy już na nim również twarze dzieci innych ras.

Przypomnijmy: Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 58 na Targówku stworzyła w ubiegłym roku mural, na którym dzieci różnych ras trzymały się za ręce. W lutym 2015 grupa wandali wymazała na nim rasistowskie napisy, zamalowano też twarze czarnoskórych dzieci. Mural odnowiono, jednak jednak mogliśmy zobaczyć na nim tylko białe twarze .

Inicjatorem powstania muralu była Fundacja Sowa, zajmująca się na co dzień wzmacnianiem procesu integracji uchodźców. Mural, zwany "ruralem" miał stanowić solidarność z mieszkańcami pobliskiego ośrodka dla uchodźców, w głównej mierze matek z małymi dziećmi, które od kilku lat mieszkają w Polsce.

"Nieporozumienie"

Ponieważ Urząd Dzielnicy, który opiekuje się rurą, nie wykazał zainteresowania naprawieniem szkód, prace te wzięła na swoje barki Fundacja. To właśnie ona podjęła decyzję o takim właśnie odnowieniu malowidła. Naprawę zlecono firmie zewnętrznej, która wcześniej współtworzyła mural, a następnie przemalowała twarze na jeden kolor. - Wiemy, że to wygląda dziwnie, ale uważamy, że idea pozostała - mówiła kilka dni temu WawaLove.pl Joanna Górczyńska z Fundacji. - Nie wygląda to dobrze, ale pokryliśmy już malowidło specjalna farbą ochronną i nie możemy już tego zmienić - podkreślała. I dodała, że Fundacja ma ograniczone środki na ten cel. - Wygrał brak pieniędzy - mówiła nam wówczas Górczyńska.

A jednak pieniądze się znalazły. "Rural" został poprawiony. Zobaczyć możemy na nim także kolorowe buzie. - Było to trochę nieporozumienie - wyjaśnia WawaLove.pl Górczyńska. - Firma położyła farbę podkładową, mnie akurat nie było w mieście, nie widziałam efektu tej pracy, ale mieliśmy obiecane, że na Dzień Dziecka wszystko wróci do stanu poprzedniego. Cieszę się, że tak się stało - dodaje.

d1ueg1g

My też się cieszymy.

d1ueg1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ueg1g