Trwa ładowanie...

Na półce zalegają przeczytane książki? Podaruj je potrzebującym dzieciom

W Warszawie do końca miesiąca można wesprzeć akcję tworzenia bibliotek dla dzieci ze szpitali, hospicjów czy domów dziecka. Książki można oddawać m.in. w muzeach i kawiarniach

Share
Na półce zalegają przeczytane książki? Podaruj je potrzebującym dzieciom
dn2it3w

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zaczytani.org. Planuje ona utworzenie w stolicy około 30 tzw. bibliotek małego pacjenta w których potrzebujący, młodzi czytelnicy mieliby stały dostęp do literatury. Ważny jest regularny dopływ książek, ponieważ dzieci będą mogły zachować niektóre z nich na stałe. Jeśli oczywiście przypadną im do gustu.

Cała inicjatywa zrodziła się dwa lata temu, w odpowiedzi na zapotrzebowanie małych pacjentów ze szpitali i hospicjów. Biblioteki w tych miejscach wyglądają zazwyczaj dosyć ubogo, więc organizatorzy akcji próbują systematycznie zmieniać ten stan rzeczy. Fundacja liczy na pozyskanie 100 tysięcy pozycji i tytułów.

dn2it3w

Książki zbieramy przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Natomiast tak naprawdę prosimy o różne rodzaje literatury. Wśród odbiorców naszej akcji są również czytelnicy powyżej 18 roku życia. Za każdy tytuł będziemy ogromnie wdzięczni, bo czasem zalegają nam na półkach juz dawno przeczytane pozycje. A tak, można w prosty sposób pomóc-powiedziała WawaLove.pl Agnieszka Pawlak koordynatorka akcji.

Lokalizacje miejsc w Warszawie, w których można oddawać książki dostępne są tutaj .

dn2it3w

Podziel się opinią

Share
dn2it3w
dn2it3w