Trwa ładowanie...

Na Pradze powstało Centrum Młodych. Ma zapobiegać patologii

Projekt skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 16 do 26 lat

Na Pradze powstało Centrum Młodych. Ma zapobiegać patologii
d1s1rxn
d1s1rxn

Zamiast stania z butelką w bramie - możliwość dobrego startu w dorosłość. Na Pradze Północ otwarto Centrum Młodych. Młodzież będzie mogła się tam nauczyć wielu przydatnych rzeczy.

To unikalny projekt na skalę ogólnopolską. Skierowany jest do osób w wieku od 16 do 26 lat. - Pod okiem doświadczonych mentorów młodzi nauczą się m.in. załatwiać sprawy urzędowe czy zarządzać domowym budżetem. W ten sposób chcemy zapewnić im dobry start w dorosłość - twierdzi Michał Olszewski , wiceprezydent Warszawy .

Przy Inżynierskiej 1 konsorcjum ośmiu organizacji pozarządowych będzie realizowało w partnerstwie z różnymi instytucjami, m.in. szkołami, uczelniami wyższymi, ośrodkami pomocy społecznej i urzędami pracy dwuletni program skierowany do mieszkańców z trzech dzielnic: Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka . „Wsparcie w starcie” ma łączyć rozwój osobisty z aktywizacją zawodową i nauką kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Pod okiem doświadczonych mentorów młodzi dowiedzą się m.in. o tym, jak zarządzać domowym budżetem. Co więcej, będą też mogli założyć własny startup.

- Młodzi ludzie będą mogli tu przyjść, porozmawiać, zapisać się do projektu i wziąć udział w warsztatach, czy po prostu napić się kawy, skorzystać z Internetu, spotkać ze znajomymi - informuje stołeczny ratusz .

d1s1rxn

Na miejscu do dyspozycji będą też psycholodzy oraz doradcy zawodowi. Wsparcie otrzymają zarówno osoby potrzebujące uzupełnienia konkretnej wiedzy i umiejętności, jak również szukające bardziej całościowej ścieżki rozwoju. Ma to służyć usamodzielnieniu, a jednocześnie ma też zapobiegać wykluczeniu społecznemu, na które mogą być narażeni młodzi ludzie.

Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Miasto na ten cel przeznaczyło do końca 2018 roku 2,7 mln zł.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d1s1rxn
d1s1rxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s1rxn