Trwa ładowanie...

Na Puławskiej powstanie ścieżka rowerowa. Będzie miała blisko 9 km!

"Będzie to zatem największy remont chodników w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu lat".

Na Puławskiej powstanie ścieżka rowerowa. Będzie miała blisko 9 km!
d3echxz
d3echxz

To będzie największa jak dotąd inwestycja rowerowa w stolicy. - Ogłosiliśmy przetarg na projekt i budowę drogi dla rowerów na ul. Puławskiej. Inwestycja obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy - poinformował Pełnomocnik ds. Komunikacji Rowerowej.

Droga dla rowerów na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Niedźwiedziej będzie biegła po wschodniej stronie jezdni, zaś na pozostałym odcinku – po obydwu jej stronach. Powstaną również przejazdy poprzeczne przez ul. Puławską, w tym na węźle Wyścigi. Tam rowerzyści i piesi będą mogli przekroczyć Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego (zgodnie z koncepcją opracowaną przez urząd dzielnicy Mokotów) lub przebudowanym przejściem podziemnym dostosowanym do ruchu rowerowego. Pełnomocnik dodaje, że przebieg drogi dla rowerów został określony w koncepcji, skonsultowanej z mieszkańcami. - Inwestycja nie ogranicza się jednak do udogodnień dla rowerzystów – zyskają na niej wszyscy użytkownicy ul. Puławskiej - podkreślają urzędnicy.

Częścią przebudowy będzie modernizacja sygnalizacji świetlnej. - Zaplanowano kompleksową modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z ul. Wałbrzyską/al. Lotników; ul. Bogatki/ul. Ludwinowską; ul. Kajakową/ul. Głuszca i ul. Karczunkowską/ul. Karmazynową. Na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie „zielonej fali”. Geometria skrzyżowań i urządzenia sygnalizacji będą dostosowane do ewentualnego wyznaczenia pasa autobusowego – nie jest on jednak częścią tej inwestycji - dodają drogowcy.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną chodniki, w wielu miejscach pamiętające przebudowę ulicy z lat 70. - Nową nawierzchnię z estetycznych płyt betonowych zyska ponad 18 tys. m kw. trotuarów – będzie to zatem największy remont chodników w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Zadbamy również o zieleń uliczną. W ramach inwestycji przybędzie kilkaset nowych drzew, zaaranżowana zostanie również zieleń niska - podkreśla pełnomocnik.

d3echxz

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie wykonać szczegółową dokumentację budowlaną, uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji i przeprowadzić roboty budowlane.

Prace zakończą się do czerwca 2018 roku.

d3echxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3echxz