Trwa ładowanie...
d27bw4p

Na te wyniki czekało tysiące warszawskich dzieci. Dziś ogłoszono listy przyjętych do przedszkoli

29 marca został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na te wyniki czekało tysiące warszawskich dzieci. Dziś ogłoszono listy przyjętych do przedszkoli
d27bw4p

Miasto ma obowiązek zapewnić miejsca wszystkim chętnym trzy-, cztero-, pięcio- i sześciolatkom, nie musi to być jednak placówka wybrana przez rodziców. Dziś o godz. 13.00, zgodnie z harmonogramem, opublikowano wyniki rekrutacji. Chodzi o *tysiące dzieci chodzące do warszawskich placówek. *

Dla rodziców jest to niezwykle ważna informacja, bowiem jeśli dziecko nie zostanie przyjęte do wskazanego przez nich przedszkola, urzędnicy wskażą mu inne, być może nawet takie, które znajduje się w odległej dzielnicy. Zwykle rodzic wybiera upatrzoną wcześniej placówkę lub taką, która leży blisko jego domu lub "na trasie" do pracy. Chodzi nie tylko o "opinię o przedszkolu", ale i wygodę.

Miasto ma obowiązek zapewnić miejsce wszystkim trzylatkom. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że za zajęcia w warszawskich przedszkolach nie trzeba płacić .

d27bw4p

Jak sprawdzić czy moje dziecko się dostało?

29 marca został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli, 15 maja o godz. 13 ogłoszono, które dziecko dostało się do wybranej placówki, a które nie. Każdy rodzic, biorący udział w rekrutacji, może to sprawdzić pod tym adresem . Listy powieszono też przed przedszkolami.

Warto dodać, że w kwietniu został uruchomiony elektroniczny system zapisów do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice mogą w systemie elektronicznym wypełnić wniosek, wskazać turnusy i dyżurujące przedszkola/oddziały przedszkolne, do których chcieliby zapisać dziecko. Stronę z zapisami znajdzie tutaj .

Od 2007 roku miasto zbudowało 27 przedszkoli, a około 200 placówek zostało zmodernizowanych lub wyremontowanych. Na ten cel wydano ponad 650 mln zł. Co roku na utrzymanie przedszkoli publicznych i niepublicznych Warszawa przeznacza około 700 mln zł. Dzięki budowie nowych przedszkoli, adaptacji i remontów już istniejących w 2017 r. w Warszawie przybędzie 5 tys. miejsc. W tym roku zakończy się budowa 9 przedszkoli, m.in. 4 na Białołęce. Łącznie obecnie w Warszawie trwa 140 inwestycji i remontów.

d27bw4p

Przeczytajcie też: Drastyczne zdjęcia w szkolnej gazetce. Dyrektor: "gorsze rzeczy oglądają w internecie"

Podziel się
d27bw4p

Podziel się opinią

Share

d27bw4p

d27bw4p