Trwa ładowanie...

Na Tor Wyścigów Konnych wraca legendarny wyścig kolarski!

Na Służewcu odbędzie się bardzo szybka runda jazdy indywidualnej na czas w ramach 59. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza.

Na Tor Wyścigów Konnych wraca legendarny wyścig kolarski!
d4lzt9e
d4lzt9e

27 lipca rozpocznie się 59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Zmagania podobnie jak w latach minionych zainauguruje jazda indywidualna na czas, która odbędzie się na terenie służewieckiego Toru Wyścigów Konnych. W kolejnych dniach kolarze pokonają 520 kilometrów.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza ma ugruntowaną pozycję wśród zawodników. Jest to impreza, która jest na stałe wpisana do planu imprez światowych, prowadzonego przez Światową Federację Kolarską UCI, a także umieszczona w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Swój udział zapowiedziały 24 ekipy kolarskie, w tym 10 zagranicznych. Kolarze przyjadą m.in. z Białorusi, Czech, Holandii i Niemiec. W sumie po Mazowszu ścigać się będzie blisko 150 zawodników. To ponad 30 więcej niż przed rokiem.

Prolog w Warszawie, na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych (aleja wjazdowa, ul. Puławska 266), stał się już tradycją. Zmagania kolarzy w środę, 27 lipca, rozpocznie tu jazda indywidualna na czas, na dystansie 2,5 km. Przed startem (godz. 16.00) na tej krótkiej i bardzo szybkiej rundzie będzie miała miejsce uroczysta prezentacja ekip (godz. 15.30). Około godz. 17.00 odbędzie się dekoracja zwycięzców rundy. O godz. 18.00 rozegrany zostanie wyścig amatorów.

Kolejne etapy 59. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza zostaną rozegrane:

  • czwartek, 28 lipca – 1. etap – Kozienice – Kozienice (165 km);
  • piątek, 29 lipca – 2. etap – Teresin – Teresin (168 km)
  • sobota, 30 lipca – 3. etap – Nowy Dwór Mazowiecki – Nowy Dwór Mazowiecki (187 km).
  1. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.
d4lzt9e

Więcej informacji na temat wyścigu na stronie internetowej www.mazovia-team.pl

d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e