Trwa ładowanie...
d3medfe

Na tyłach słynnej szkoły przy Twardej powstanie centrum kultury [WIZUALIZACJA]

Przy Twardej 8/12 powstanie centrum kultury „Twórcza Twarda”. Dawniej teren ten chciał przywłaszczyć kupiec roszczeń. Natomiast komisja weryfikacyjna uchyliła zwrot nieruchomości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centrum kultury „Twórcza Twarda”
Centrum kultury „Twórcza Twarda” (um.warszawa.pl, Fot: um.warszawa.pl)
d3medfe

"Twórcza Twarda” - to obiekt, który będzie znacznie wykraczał poza funkcjonalność zwykłego domu kultury. - Unikalne rozwiązania architektoniczne, wiele otwartych przestrzeni idealnych do spotkań i przede wszystkim bogata oferta sprawią, że będzie to miejsce nie tylko pobudzające kreatywność, ale także pełniące funkcję miastotwórczą - tłumaczy Krzysztof Czubaszek, burmistrz Śródmieścia.

W konkursie architektonicznym na budowę tego miejsca wygrał zespół Kalata Architekci S.C., Szymon Kalata, Eliza Kalata. Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 70 tys. zł otrzyma także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

W budynku „Twórcza Twarda” znajdą się tam m.in.: pracownie tematyczne, sale muzyczne, teatralne, zaplecze techniczne, pomieszczenia biurowe, kawiarenka i sala widowiskowa na około 330 miejsc.

    architektura.um.warszawa
(architektura.um.warszawa, Fot: architektura.um.warszawa)

Natomiast budynek szkolny ma być przeznaczony do opieki i nauki dla dzieci i młodzieży z niedosłuchem oraz przedszkole i internat dla około 30 osób. Z kolei na początku marca tego roku Rada Warszawy podjęła przeniesienie tam ośrodka z ul. Zakroczymskiej, w której uczą się dzieci i młodzież z poważnym niedosłuchem oraz z afazją z całej Warszawy.

d3medfe

Koszt modernizacji budynku przy ul. Twardej miasto szacuje na 13 mln zł.

Przypominamy, że teren ten próbował przejąć znany kupiec roszczeń Maciej M. Cztery lata temu gimnazjum przeniesiono do budynku przy ul. Żywnego, a część budynku przejął Maciej M.

Stołeczny ratusz zwrócił się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o cofnięcie decyzji. Następnie pracę rozpoczęła komisja weryfikacyjna, która w czerwcu 2017 roku uchyliła zwrot nieruchomości.

    architektura.um.warszawa.pl
(architektura.um.warszawa.pl, Fot: architektura.um.warszawa.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3medfe

Podziel się opinią

Share
d3medfe
d3medfe