Trwa ładowanie...

Na Ursynowie wybudują tor żużlowy?

"Efekt porozumienia kilku klubów oraz przedstawicieli różnych dyscyplin"

Share
Na Ursynowie wybudują tor żużlowy?
d3j5kef

Projekt wielofunkcyjnego toru żużlowego na Ursynowiepozytywnie przeszedł formalną weryfikację w ramach budżetu partycypacyjnego. - Dzięki uzyskaniu bardzo dobrego wyniku w głosowaniu podczas spotkania preselekcyjnego projekt zostanie poddany już w czerwcu pod głosowanie mieszkańców Warszawy - informuje Warszawskie Towarzystwo Speedwaya.

Dookoła pełnowymiarowego toru do wyścigów żużlowych miałby się znaleźć plac do stuntu, czyli motocyklowych akrobacji i motoballu. boiska mogłyby korzystać mogły lokalne drużyny lacross lub futbolu amerykańskiego. – W Warszawie jest wiele klubów, które reprezentują alternatywne, niemasowe dyscypliny sportu i nie mają one stałego miejsca do treningów oraz rozgrywania swoich meczów. Nasz projekt to efekt porozumienia kilku klubów oraz przedstawicieli różnych dyscyplin. Zaryzykuję stwierdzenie, że wielofunkcyjność i uniwersalność to największe zalety naszego projektu – mówi portalowi WTSWarszawa Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya. - Wierzę, że dzięki temu projektowi doczekamy się miejsca, gdzie będzie można rozgrywać w stolicy m.in. zawody żużlowe – dodaje Jankowski. Przestrzeń ta mogłaby służyć za boisko do koszykówki ulicznej.

MotArena Ursynów stanęłby w rejonie ulic Pląsy, Zatorze i Osmańskiej. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Warszawskie Towarzystwo Speedwaya w ubiegłym roku złożyło projekt rozszerzenia funkcjonalności stadionu Hutnika o sport żużlowy, jednak został on odrzucony ze względu na potencjalnie generowany hałas. Całość wyceniono na 925 400 zł.

d3j5kef

Projekt toru pozytywnie przeszedł weryfikację i już wiemy, że znajdzie się na karcie do głosowania. Decyzję o tym czy w Warszawie ma pojawić się tor żużlowy mieszkańcy Warszawy podejmą już w czerwcu.

Warszawiacy złożyli 2325 projekty do budżetu partycypacyjnego na 2016 r. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych.

d3j5kef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j5kef