Trwa ładowanie...
d10b9ve

Nacjonaliści zaatakują na Czarnym Proteście? W internecie padły groźby

Członkowie ONR i NOP planują kontrmanifestację na Placu Zamkowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nacjonaliści zaatakują na Czarnym Proteście? W internecie padły groźby
d10b9ve

W stolicy oraz innych miastach Polski trwa Czarny Protest. N*a ulicach miasta tysiące kobiet i mężczyzn manifestuje swój sprzeciw wobec możliwemu zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.* Kulminacją strajku w Warszawie będzie manifestacja na placu Zamkowym, na której ma się pojawić prawie 20 tys. osób. Oprócz protestujących swoją obecność zapowiadają również członkowie skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań - ONR i NOP.

Ogólnopolski strajk jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", który zakłada wprowadzenie zakazu przerywania ciąży oraz kary za wykonanie aborcji. Inspiracją do organizacji Czarnego Protestu był strajk kobiet z Islandii sprzed 41 lat. W zagranicznej manifestacji wzięło udział 90 proc. mieszkanek, powodując rewolucję w kraju. * *

Kulminacją strajku w Warszawie będzie manifestacja na placu Zamkowym. Zbiórka jest planowana pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Nowym Świecie. Swoją obecność zadeklarowało prawie 20 tys. osób.

d10b9ve

Na odpowiedź grup radykalnych nie trzeba było długo czekać. W internecie członkowie ONR i NOP planują kontrmanifestację na placu Zamkowym. To jednak nie wszystko - jeden z użytkowników Facebooka w kontrowersyjnym poście zapowiada atak na uczestniczki poniedziałkowej demonstracji.

Przed atakiem ostrzega Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Dziewczyny weźcie ze sobą parasole na wszelki wypadek. Mogą się przydać wszak może padać... - czytamy w poście na Facebooku

WawaLove.pl zapytał stołeczną policję o te niebezpieczne deklaracje ze strony radykalno-prawicowych grup. - Nie otrzymaliśmy żadnej wiarygodniej informacji, która by potwierdziła te doniesienia - odpowiada referat prasowy.

d10b9ve

Przeczytajcie również: Czarny Protest. Tłumy przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej

d10b9ve

Podziel się opinią

Share
d10b9ve
d10b9ve