Trwa ładowanie...

Nad Wisłą powstaną plenerowe biblioteki z hamakami

To jeden z projektów jaki zostanie zrealizowany w ramach akcji Otwarta Warszawa

Nad Wisłą powstaną plenerowe biblioteki z hamakami
d1anqud
d1anqud

Warszawiacy zakończyli dyskusję o kulturze, sporcie i rekreacji na platformie internetowej Otwarta Warszawa. To miejsce, w którym mieszkańcy naszego miasta mogą dyskutować i zgłaszać swoje pomysły na ciekawe inicjatywy miejskie. Zgłoszone pomysły i projekty oceniło jury złożone z ekspertów oraz przedstawicieli urzędu miasta. Teraz rozpocznie się realizacja nagrodzonych projektów.

W sumie mieszkańcy Warszawy zgłosili 164 pomysły, z których jury wybrało 24 zwycięskie. Te zostaną nagrodzone i zrealizowane przez miasto.

Najlepszym pomysłem nagrodzonym w kategorii kultura okazał się wizjonerski projekt parku rozrywki osadzonego w świecie przedstawionym w cyklu książek o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Wśród zwycięskich zgłoszeń znalazły się również pomysły na wyznaczenie terenu nad Wisłą do uprawiania wakeboardingu, organizację święta Syrenki, czy budowę profesjonalnego skateparku. Najwięcej propozycji dotyczyło okolic Wisły. Wśród nich znajdziemy pomysł na tramwaj wodny z prawdziwego zdarzenia, kino na łodzi, plenerowe sceny teatralne nad rzeką,

d1anqud

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie projektu www.otwartawarszawa.pl .

*Pierwszy projekt już w realizacji. *Są to hamaki, w których będzie można np. czytać książki pożyczone z plenerowych bibliotek. To pomysł Anny Tomaszewskiej, która zgłosiła taką propozycję w grupie pytań poświęconej zieleni miejskiej.

Otwarta Warszawa zbiera kreatywne rozwiązania na zmiany w mieście. Dyskutowano już o zieleni, transporcie, wyznaczano „serce miasta” w przestrzeni Warszawy. Wystarczy wejść na platformę www.otwartawarszawa.pl i zgłosić swój pomysł – wszystkie koncepcje trafią do władz miasta, a najlepsze z nich zostaną zrealizowane.

Projekt potrwa do czerwca. Obecnie można odpowiadać na pytania z zakresu architektury i dostępu do miasta. Do 5 kwietnia można zgłosić swój pomysł np. na to, jak powinny wyglądać murale oraz jak włączyć osoby niesłyszące w życie kulturalno-społeczne miasta. Aby umożliwić odpowiedź osobom niedowidzącym, uruchomiono w ostatnich dniach uproszczoną wersję platformy Otwarta Warszawa, co umożliwia skorzystanie z syntezatorów mowy.

d1anqud

Otwarta Warszawa to wspólny projekt miasta stołecznego Warszawy i MillionYou, który odmienia miasto od czerwca ubiegłego roku. Stanowi wirtualny hyde park dla mieszkańców, gdzie każdy może wyrazić i zaprojektować, co warto zmienić w mieście. Wszystkie zgłoszenia na platformie są analizowane przez jury złożone z zespołu ekspertów i przedstawicieli miasta, a najlepsze z nich mają szansę na realizację.

Dodatkową zachętą do projektowania zmian w mieście są nagrody przewidziane dla autorów zwycięskich pomysłów – po 500 zł dla najlepszych propozycji w danej grupie pytań, a także nagrody rzeczowe i wejściówki do teatrów i obiektów sportowych.

Od początku działania Otwartej Warszawy nadesłano blisko 800 pomysłów, a stronę odwiedziło ponad 12 000 warszawiaków. Do tej pory w projekcie poruszono kwestie dotyczące m.in. zieleni miejskiej i transportu.

d1anqud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anqud