Nadarzyn. Robotnicy znaleźli 3000 ludzkich kości podczas budowy drogi

Szczątki ludzkie znajdowane były w pojedynczych grobach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadarzyn. Robotnicy znaleźli 3000 ludzkich kości podczas budowy drogi

Podczas budowy odcinka krajowej ósemki natrafiono na nietypowe znalezisko przy kościele pod wezwaniem św. Klemensa w Nadarzynie. Były to kości ok. 30000 osób. Najprawdopodobniej pochodzą one z cmentarza, który kiedyś znajdował się w pobliżu drogi.

- Szczątki 3000 osób odkrył nadzór archeologiczny podczas robót budowlanych przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Badania na tych terenie były prowadzone od lipca. W ciągu dwóch miesięcy odkryto, ekshumowano i zabezpieczono szczątki ok. trzech tysięcy osób. - Wstępnie szacuje się, że badany fragment cmentarza przykościelnego funkcjonował w od XVII do początku XIX - informuje w komunikacie GDDKiA.

Szczątki ludzkie znajdowane były w pojedynczych grobach, jak również w skupiskach bezładnie złożonych kości.

Wydobyte kości oczyszczono i zbadano. Potem złożono je w specjalnie przygotowanych skrzyniach przechowywanych w chłodni miejscowego zakładu pogrzebowego. Następnie zostały pochowane na cmentarzu parafialnym w Nadarzynie.

Na tym terenie znaleziono również inne przedmioty. - To między innymi kilkadziesiąt monet, koraliki z naszyjników i kolii, obrączkę, klucz, fragmenty tkanin obiciowych z trumien, dewocjonalia w postaci medalików z wizerunkiem Matki Boskiej, a także kilka bardzo ciekawych, niewielkich portretów trumiennych na blasze - informuje GDDKiA.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Jakiej długości powinien być łańcuch, do którego przypniesz kobietę?" Skandaliczna promocja książki

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.