Trwa ładowanie...

Nadchodzą upały. Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego zwierzaka

Upał męczy je jak tak samo, jak ludzi.

Share
Nadchodzą upały. Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego zwierzaka
denq8of

- Podczas upałów powinniśmy szczególnie zadbać o naszych pupili - przypominają warszawscy urzędnicy. Władze miasta ruszyły z kampanią Zwierzaki warszawiaki i informują, jak chronić zwierzęta przed przegrzaniem.

Wiadomo, że wysoka temperatura stanowi zagrożenie dla zdrowia czworonogów. Upał męczy je jak tak samo, jak ludzi. Odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo spoczywa na opiekunach.

Władze miasta postanowiły przypomnieć właścicielom zwierzaków o zasadach, których powinni przestrzegać w upalne dni. - Zwierzęta muszą w tym czasie więcej pić, nie mogą zostawać w nagrzanym aucie, powinny unikać rozgrzanego betonu i długiego przebywania na słońcu - informują samorządowcy na stronie urzędu.

Czym jest akcja Zwierzaki warszawiaki?

- Tą kampanią chcemy uwrażliwić mieszkańców na potrzeby zwierząt. Chcemy, by warszawiacy wiedzieli, jak się wobec nich zachowywać, jak je traktować by nie zrobić im krzywdy. To może wzmocnić działania naszych miejskich jednostek, które na co dzień pomagają Zwierzakom warszawiakom - tłumaczy Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

denq8of

- Zwierzaki warszawiaki to wszystkie zwierzęta, które żyją w Warszawie. Nie ważne, czy są dzikie czy udomowione. To nasi sąsiedzi, a Warszawa jest ich domem - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

denq8of
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
denq8of
denq8of