Trwa ładowanie...

Najbardziej niebezpieczne dzielnice Warszawy w 2013 roku

Zobacz, na terenie których dochodzi do największej liczby przestępstw

Najbardziej niebezpieczne dzielnice Warszawy w 2013 roku
d33qf9j
d33qf9j

Śródmieście, Wola, Mokotów i Praga Południe – to najbardziej niebezpieczne dzielnice Warszawy w 2013 roku - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RDC . Z danych Komendy Stołecznej Policji wynika, że to w centrum miasta dochodzi do największej liczby włamań, bójek, kradzieży i pobić. Nie lepiej jest na Mokotowie i na Pradze Południe.

W Śródmieściu najczęściej dochodzi do kradzieży samochodów oraz napadów. Policja tłumaczy to dużą liczby klubów i restauracji. Na Pradze Południe dochodzi najczęściej do kradzieży z włamaniem i napadów z bronią.

Co ciekawe, stosunkowo bezpiecznie jest na Pradze Północ , która w powszechnej opinii warszawiaków uważana jest za najbardziej przestępczą dzielnicę – powiedziała Anna Kędzierzawska ze stołecznej komendy policji:

d33qf9j

- To jest tylko stereotyp. Tak naprawdę zdarzeń kryminalnych wcale dużo tutaj nie ma. W minionym roku odnotowaliśmy ich tam prawie dwa tysiące, blisko o połowę mniej niż na Mokotowie, czy w Śródmieściu.

A gdzie jest najbezpieczniej? Z danych policji wynika, że najmniej przestępstw jest w Rembertowie i Wesołej.

*Wyniki podobne są do tych sprzed roku. *W ubiegłym roku wśród najbardziej niebezpiecznych dzielnic stolicy wymieniano Śródmieście, Wolę i Pragę Południe. O dziwo sami mieszkańcy tych dzielnic czują się u siebie bezpiecznie.

d33qf9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33qf9j