Trwa ładowanie...
d1kiuqv
d1kiuqv

Portal Dobraulica.pl przygotował zestawienie najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie. Co prawda ilość wypadków w naszym mieście maleje, ale okazuje się, że dziesiątka najbardziej niebezpiecznych pod tym względem miejsc w stolicy, zmienia się.

Najbardziej niebezpiecznie na Bemowie i w Śródmieściu

Na terenie tej dzielnicy znajduje się skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z ul. gen. Maczka. Tutaj doszło w 2014 r. do pięciu wypadków, a jedna osoba zginęła.

Podobnie na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej w Śródmieściu - tu także zginęła jedna osoba. Jak podaje Dobraulica.pl, do tego wypadku doszło pod koniec wakacji ubiegłego roku. Tuż przed godz. 23:00 kierowca motocykla zderzył się z taksówką. Kierowca motocykla zmarł w szpitalu. To miejsce jest drugie na liście najgorszych stołecznych skrzyżowań 2014 roku.

d1kiuqv

Na trzeciej pozycji znajduje się skrzyżowanie na na styku ul. Szyszkowej i u. Rebusowej we Włochach. Doszło tu do czterech wypadków. Na szczęście nikt nie zginął, ale rannych było aż dziesięć. Aż trzy osoby
odniosły obrażenia w czerwcu ubiegłego roku, gdy kierowca samochodu wyjeżdżający z podporządkowanej ul. Rebusowej próbował wymusić pierwszeństwo i wjechał w autobus linii 177.

Również cztery wypadki miały miejsce na skrzyżowaniu ul. Wawelskiej z ul. Skłodowską-Curie na Ochocie. Ponieważ obrażenia odniosło tu siedem osób, to skrzyżowanie zajęło czwarte miejsce na liście najgorszych skrzyżowań 2014 r. Na szczęście według planów drogowców, jeszcze w tym roku stanie tam sygnalizacja świetlna.

Na piątym miejscu najgorszych skrzyżowań 2014 roku znajduje się skrzyżowanie na Targówku, na przecięciu ul. Kondratowicza z ulicą św. Wincentego doszło do czterech wypadków, a cztery osoby odniosły obrażenia. Na szóstym z kolei uplasowało się skrzyżowanie ul. Fieldorfa z Wałem Miedzeszyńskim na Pradze Południe. Tutaj zarejestrowano cztery wypadki, czterech rannych.

Tu zginął 11-letni chłopiec

Na siódmym miejscu uplasowało się przecięcie ul. Krasińskiego i ul. Broniewskiego na Żoliborzu. Tutaj w czerwcu zginął 11-letni chłopiec. Ok. godz. 20:00 potrącił go jadący za szybko kierowca.

d1kiuqv

Na ósmej pozycji znajduje się kolejne śródmiejskie skrzyżowanie, znajdujące się na rogu al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza. Zarejestrowano tu trzy wypadki. Do jednego z poważniejszych doszło w sierpniu, gdy kierowca mercedesa wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, uderzył czołowo w autobus. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca autobusu zjechał na przeciwny pas i uderzył w kolejny autobus.

Dziewiąte miejsce to skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Grzybowską na Woli. Na ostatnim miejscu znajduje się kolejne skrzyżowanie z Włoch: al. Krakowska/ul. Mineralna. W trzech wypadkach ranne zostały trzy osoby. Nikt nie zginął.

d1kiuqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kiuqv