Trwa ładowanie...
d2qpfer

Najlepsza książka warszawska 2012 roku

Od jutra można zgłaszać swoje typy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepsza książka warszawska 2012 roku
d2qpfer

Od 1 grudnia do końca stycznia można zgłaszać swoje typy do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jest o co walczyć – łącznie do laureatów 5 kategorii trafi 200 tys. zł. To największa w Polsce nagroda w dziedzinie literatury fundowana przez samorząd. Swoje propozycje może zgłosić każdy. Najlepsze wydawnictwa wybierać należy spośród książek żyjących autorów, napisanych w języku polskim, wydanych w 2012 r. W kategorii warszawski twórca rozpatrywany jest całokształt twórczości literackiej kandydatów do Nagrody.

Jak co roku, nominacje można zgłaszać w pięciu kategoriach:
literatura piękna – proza,
literatura piękna – poezja,
literatura dziecięca – tekst i ilustracje,
edycja warszawska,
warszawski twórca.

Stołeczna nagroda może się też szczycić chlubną tradycją – jest kontynuacją wyróżnienia przyznawanego jeszcze przed II wojną światową, w latach 1926-1938. Laureatami przedwojennej nagrody byli m.in. Wacław Berent, Tadeusz Boy-Żeleński, Pola Gojawiczyńska, Maria Kuncewiczowa, Leopold Staff. W obecnej wersji nagroda przyznawana jest od 2008 r.

d2qpfer

Zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko autora, tytuł książki, jej wydawcę, datę oraz miejsce wydania można przesyłać drogą mailową (na adres iczapska@um.warszawa.pl) lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, 00-098 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”. Jeśli zgłaszającym jest wydawca, prosimy o przesłanie na adres Biura Kultury ośmiu egzemplarzy zgłaszanej książki. Swoje typy można zgłaszać do 31 stycznia 2013 r.

Laureaci Nagrody Literackiej w 2011 r.:
w kategorii literatura piękna – proza: Jarosław Mikołajewski za książkę "Rzymska komedia" (Wydawnictwo Agora),
w kategorii literatura piękna – poezja: Jacek Łukasiewicz za tomik "Stojąca na ruinie" (wyd. Biuro Literackie),
w kategorii literatura dziecięca - tekst i ilustracje: Małgorzata Strzałkowska za tekst i ilustracje do książki "Leśne Głupki i coś" (wyd. Bajka),
w kategorii edycja warszawska: Ewa Morycińska-Dzius za ksiażkę "Rozsypane fotografie" (wyd. Świat Ksiażki/Weltbild),
w kategorii warszawski twórca: medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 100 tys. zł wyróżniony został prof. Janusz Tazbir.

d2qpfer

Podziel się opinią

Share
d2qpfer
d2qpfer