Trwa ładowanie...

Najnowocześniejsza remiza strażacka w Polsce stanie pod Warszawą

Wygląda jak stacja kosmiczna, zobaczcie projekt!

Najnowocześniejsza remiza strażacka w Polsce stanie pod Warszawą
d3i6abl
d3i6abl

Najnowocześniejsza remiza strażacka w Polsce stanie w Zamieniu, w powiecie piaseczyńskim. Dotychczasowa siedziba straży pożarnej ma już 60 lat, więc gmina Lesznowola, w której leży Zamienie, postanowiła wybudować strażakom nową. I to jeszcze jaką! Nowy budynek straży pożarnej wygląda bardzo nowocześnie, niemalże jak stacja kosmiczna. Projekt nowego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej powstał w pracowni 81.WAW.PL, a budowa ma ruszyć w 2013 roku.

Miejsce jest strategiczne - u wrót gminy Lesznowola, będących jednocześnie granicą powiatu piaseczyńskiego, m. st. Warszawy i powiatu pruszkowskiego - pisze na swojej stronie Zarząd OSP w Zamieniu. Kluczem przy projektowaniu budynku była niewątpliwie funkcjonalność, która powinna charakteryzować tego typu obiekty. Jednakże zrezygnowano z typowej dla budynków straży pożarnej zachowawczości i pozwolono sobie na większą dozę oryginalności.

Budynek będzie miał 600m2 powierzchni użytkowej, w tym halę garażową dla wozów strażackich. Znajdzie się tam także siłownia oraz dwie świetlice. Zostanie wydzielona też strefa służbowa strażaków i strefa ogólnodostępna.* Dzięki temu z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogli korzystać także mieszkańcy.*

d3i6abl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6abl