Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż: Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wygra w pierwszej turze!

Niezdecydowanych wyborców jest wciąż sporo

Najnowszy sondaż: Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wygra w pierwszej turze!
dp8hxee
dp8hxee

Według najnowszego sondażu, w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się 16 listopada, obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zmierzy się z Jackiem Sasinem z PiS. Sondaż zrealizował Millward Brown dla Gazety Wyborczej.

Według ankietowanych, obecna prezydent wygra te wybory uzyskując w drugiej turze 55 proc. głosów. Kandydat PiS dostanie ich 30.

Jeśli chodzi o innych kandydatów, Piotr Guział (WWS) uzyska 6 proc., Joanna Erbel (Zieloni) 5 proc., Sebastian Wierzbicki (SLD) 3 proc., Przemysław Wipler (KNP)
2 proc., natomiast Agata Nosal-Ikonowicz, Zbigniew Wrzesiński, Mariusz Dzierżawski dostaną po 1 procencie. Andrzej Rozenek i Andrzej Gorayski uzyskali tych proc. zero.

Obecna prezydent w poprzednich wyborach zyskała 53,6 procent i jak pamiętamy, wygrała już w pierwszej turze.

dp8hxee

Wyniki sondy niewiele się różnią od publikowanych przez nas wcześniej . Z sondażu wykonanego na początku listopada przez IBRIS Homo Homini wynikało, w nadchodzących wyborach samorządowych, przynajmniej jeżeli chodzi o PO i PiS, w stołecznej radzie miasta niewiele się zmieni

Ankieta telefoniczna została przeprowadzona przez Millward Brown na próbie reprezentatywnej dla każdego z miast pod względem płci, wieku i wykształcenia.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee