Trwa ładowanie...
d2w5p2h

Najpierw śnieg, a teraz smog. Normy znów przekroczone

- Południe Polski wreszcie może odetchnąć, my wręcz przeciwnie. Nie wietrzymy, nie przebywamy z dziećmi na dworze - przestrzegają aktywiści z grupy Warszawa Bez Smogu. Normy pyłu zawieszonego zostały drastycznie przekroczone w stolicy. Stacja Marszałkowska pokazuje w tej chwili najgorsze powietrze w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smog znów w Warszawie
Smog znów w Warszawie (East News)
d2w5p2h

Uwaga na smog! Po opadach intensywnego śniegu na terenie Polski i spadku temperatury, mieszkańcy wielu miast i wsi znów zaczęli ogrzewać swojego gospodarstwa za pomocą nieekologicznych pieców. Tym samym w sobotę na południu kraju stężenie niebezpiecznych pyłów było bardzo wysokie i szkodliwe dla zdrowia. Najgorzej było w Katowicach i Krakowie. W tych miastach normy przekroczone zostały nawet sześciokrotnie.

W niedzielę ze smogiem będzie walczyć stolica. Stan powietrza przy ulicy Marszałkowskiej jest zły. O godzinie 8 wskaźniki pokazywały 161 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu. Godzinę później poziom ten spadł do 97 µg/m3, jednak wciąż stężenie pyłu jets szkodliwe dla zdrowia.

"Południe Polski wreszcie może odetchnąć, my wręcz przeciwnie. Nie wietrzymy, nie przebywamy z dziećmi na dworze" - przypominają aktywiści z Warszawy Bez Smogu. Dodaja również, że stacja Marszałkowska pokazuje w tej chwili najgorsze powietrze w Polsce.

"Niedzielny spacerek? Nie dla zdrowia. Jest zimno, nie ma wiatru i jest duża wilgotność powietrza - warunki idealne do kumulacji zanieczyszczeń. Uważajcie na siebie i ostrzegajcie innych" - podkreślają z kolei członkowie Warszawskiego Alarmu Smogowego.

Tym samym w niedzielę Warszawa uplasowała się na siódmym miejscu najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. Według aplikacji airvisual, stolicę Polski wyprzedziły takie miasta jak: Lahore z Pakistanu, Kolkata i Mumbai z Indii, chińskie Chengdu, Hanoi z Wietnamu, czy Port Harcourt z Nigerii.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d2w5p2h

Podziel się opinią

Share
d2w5p2h
d2w5p2h