Trwa ładowanie...
d4lr5fw

Najstarszy szewc w stolicy ma coraz mniej zleceń. Blogerka apeluje o pomoc

"Adam Janasz to prawdopodobnie najstarszy szewc warszawski" - można się dowiedzieć z wpisu udostępnionego przez panią Agatę na jej fanpage'u. Poprosiła czytelników swojego bloga o wsparcie. Jej zdaniem ten doświadczony rzemieślnik ma coraz mniej pracy, bo nikt już nie naprawia obuwia. Apel spotkał się z niesamowitym odzewem internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pan Adam prowadzi swój zakład na ulicy Śniadeckich od wielu lat
Pan Adam prowadzi swój zakład na ulicy Śniadeckich od wielu lat (East News, Fot: Moon Board / Rex Features)
d4lr5fw

Agata4life.com to blog o zdrowiu, jedzeniu, podróżach i szczęśliwym życiu. Jego autorka postanowiła zaangażować się społecznie i pomóc człowiekowi, który jest przyjacielem rodziny od kilku pokoleń. To pracujący w niepozornym zakładzie na ulicy Śniadeckich fachowiec. Pani Agata zdecydowała się na interwencję, ponieważ ze smutkiem patrzy na coraz mniejszy ruch w jego lokalu z wiekowym szyldem "Naprawa obuwia".

- Pana Adasia znam -dzieści lat, bo moja Babia była jedną z jego pierwszych klientek. Pan Adaś jest prawdopodobnie najstarszym warszawskim szewcem... Zachęcam Was do korzystania z jego usług szewskich bo jest wspaniałym fachowcem... - napisała w emocjonalnym tonie blogerka.

Buty oddam w dobre ręce

W błyskawicznym tempie post ze zdjęciem szewca rozpowszechnił się w mediach społecznościowych. W ciągu 12 godzin od publikacji, wpis udostępniono 10 tysięcy razy, a pod apelem pojawiło się ponad 5 tysięcy reakcji i pół tysiąca komentarzy.

d4lr5fw

- Serdecznie dziękuję Wam wszystkim, za taką spontaniczną i pozytywną reakcję... aby udało się ocalić jak najdłużej na mapach naszych miast rzemieślnicze perełki i aby buty po naprawie u Pana Adasia służyły Wam jak najdłużej - zwróciła się do swoich fanów pani Agata w jednym z ostatnich wpisów.

Komentujący wezwali nawet Filipa Chajzera, by on też wstawił się za warszawskim szewcem. Po lekturze ich deklaracji można odnieść wrażenie, że większość chętnie skorzysta z usług tego doświadczonego fachowca: "Na pewno się zjawię, potrzebuję dobrego szewca", "No to teraz Pan Adaś się nie opędzi od pracy", "Szkoda, że nie mieszka w Sopocie", "Takich mistrzów w zawodzie jest jak na lekarstwo", "Fantastyczna akcja!" - to tylko garść z wpisów popierających apel blogerki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Od 30 lat naprawia buty warszawiakom. Jego zakład ma zostać zamknięty

d4lr5fw

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Od 30 lat łączy pasję z biznesem. Tak się tworzy buty szyte na miarę

d4lr5fw

Podziel się opinią

Share
d4lr5fw
d4lr5fw