Trwa ładowanie...

Najstarszy w Polsce teatr lalek odzyska blask. 25 mln na modernizację

Teatr dla lalek zmieni się nie do poznania.

Najstarszy w Polsce teatr lalek odzyska blask. 25 mln na modernizację
d1n5e2x
d1n5e2x

*Już wkrótce Teatr Baj na warszawskiej Pradze zupełnie zmieni swoje oblicze. Wszystko dzięki kompleksowej modernizacji. Wymieniona zostanie m.in. technologia sceniczna i wyposażenie. *

Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą na przeprowadzenie prac remontowych w teatrze dla lalek przy ul. Jagiellońskiej. Po modernizacji w budynku przy ul. Jagiellońskiej pozostanie tylko teatr i przedszkole, natomiast zniknie "funkcja mieszkalna". Sam teatr ma uzyskać o wiele lepszą przestrzeń, będzie miał salę dla 180 osób i dwie mniejsze, kameralne sale. Zmieni się także przestrzeń przedszkola.

Teatr w nowej odsłonie

- Jedną z większych barier funkcjonowania tego obiektu było to, że przedszkole i teatr trochę, jak słynne warszawskie ciasto "wuzetka", przekładały się piętrami pomiędzy sobą, co było bardzo niefunkcjonalne. Teraz chcemy to zmienić, żeby i przedszkole i teatr miały swoją wyodrębnioną przestrzeń. Zakładamy, że jeszcze w tym roku zostanie uzyskane pozwolenie na budowę i nastąpi wejście z remontem - wyjaśnia Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Jak informuje ratusz, odnowione zostanie też wejście do teatru od strony dziedzińca. - Przestronny hol wewnątrz pomieści kasę, szatnię, portiernię i sklepik. Na drugim piętrze będzie przestrzeń wystawiennicza i sala edukacyjna Muzeum Lalek, natomiast na poddaszu pracownia tworzenia dekoracji teatralnych - tłumaczą władze miasta.

d1n5e2x

Dzięki pracom, kolejny zabytek na Pradze Północ zostanie zachowany. – Rewitalizujemy Pragę. Teatr Baj jest jednym z najcenniejszych zabytków w tej części Warszawy. Przy zachowaniu tkanki historycznej, najstarszy w Polsce teatr lalek dla dzieci stanie się nowoczesnym miejscem – twierdzi Michał Olszewski.

Szukają tymczasowej siedziby

Rewitalizacja obejmie również teren wokół budynku. Zostaną tam posadzone drzewa i krzewy. Sam budynek na czas remontu zostanie wyłączony z użytkowania. Zastępca dyrektora Teatru Baj Wojciech Kasiak powiedział, że teatr na dwa lata opuści budynek przy ul. Jagiellońskiej, ale na pewno nie zawiesi działalności. Dodał, że teatr na czas remontu chciałby mieć stałą siedzibę. Obecnie poszukuje takiego miejsca, bo chciałby pozostać na Pradze.

Koszt całej inwestycji to 25 mln zł, a termin realizacji projektu wynosi 24 miesiące. Rozpoczęcie modernizacji ma nastąpić po zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 i opuszczeniu murów przez przedszkolaków. Prace powinny się zakończyć w lutym 2019 roku.

Źródło: PAP/UM Warszawa/Wawalove.pl

d1n5e2x
d1n5e2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n5e2x