Trwa ładowanie...

Najwęższy dom świata znajduje się w Warszawie. Ma niecały metr szerokości!

Znajduje się między ul. Żelazną a ul. Chłodną.

Share
Najwęższy dom świata znajduje się w Warszawie. Ma niecały metr szerokości!
d2z2wiy

Dom Kereta to najwęższy dom świata. Znajduje się między ul. Żelazną a ul. Chłodną w Warszawie. Przez dwa lipcowe weekendy będzie można wejść do środka i go zwiedzić.

"Najwęższy dom świata" to instalacja artystyczna umieszczona między ściany kamienicy przy ul. Żelaznej 74, a blokiem przy Chłodnej 22. W najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym – 92 cm. Jej autorami są architekt Jakub Szczęsny i grupa projektowa Centrala. Otwarcie Domu Kereta nastąpiło 20 października 2012.

Klucze do Domu na symbolicznej uroczystości dla mediów i widzów przy ul. Żelaznej przekazała Etgarowi Keretowi, prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz–Waltz. Dni otwarte w słynnym Domu Kereta w Warszawie przyciągają tłumy zwiedzających.

W tym roku można go zobaczyć 15, 16, 29 i 30 lipca w godzinach 12.30-16.30. Zwiedzający mają możliwość wchodzenia w grupach czteroosobowych co 15 minut.

d2z2wiy

Należy zgłosić się drogą mailową na adres domkereta@gmail.com i podać dzień zwiedzenia, godzinę oraz ilość osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wejście do Domu Kereta kosztuje 20 złotych. Pieniądze uzbierane za wejściówki zostaną przeznaczone na remont obiektu. Więcej informacji na stronie: domkereta.pl/Odwiedziny-w-Domu-Kereta

źródło: um.warszawa.pl

d2z2wiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z2wiy
d2z2wiy