Trwa ładowanie...
d1hx2ky

Największa akcja zabezpieczająca imprezę masową stolicy!

Ratusz podsumował wydarzenia, które wczoraj miały miejsce na ulicach Warszawy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największa akcja zabezpieczająca imprezę masową stolicy!
(Fot. Marek i Ewa Wojciechowscy/wiki)
d1hx2ky

Wczorajszy dzień był dla władz Warszawy bardzo trudny. Obsługa kibiców, którzy przybyli do stolicy na budzący wielkie emocje mecz Polska-Rosja, była ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej podsumowała jak poradziły sobie służby porządkowe z tłumem fanów piłki nożnej i bandami agresywnych pseudokibiców.

Strefę kibica odwiedziło wczoraj razem około 150 tysięcy osób. Tylko w czasie meczu Polska-Rosja znajdowało się w niej 70 tysięcy ludzi. Przewidując ogromne zainteresowanie tym spotkaniem ratusz udostępnił fanom footballu dwa dodatkowe telebimy.

W starciach ulicznych, do których doszło przed, w trakcie i po meczu ucierpiało 140 osób. Znalazło się wśród nich 19 obcokrajowców, 10 policjantów i jeden wolontariusz. Zatrzymano 184 osoby (156 Polaków, 25 Rosjan, a także jednego Hiszpana, jednego Węgra i jednego Algierczyka).

Rzecznik prasowy stołecznej komendy policji Maciej Karczyński dodał, że bezpieczeństwa w mieście pilnowało 6 tysięcy policjantów. We wtorek sprowadzono dodatkowych funkcjonariuszy z Gdańska i Krakowa. Jeden z oddziałów policji pilnował bezpieczeństwa na terenie Stadionu Narodowego.

d1hx2ky

Podziel się opinią

Share
d1hx2ky
d1hx2ky