Trwa ładowanie...
d39xm1d

Najwyższa w Polsce ścianka wspinaczkowa powstała na Bielanach!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwyższa w Polsce ścianka wspinaczkowa powstała na Bielanach!
d39xm1d

Po długich miesiącach planowania, konstruowania, budowania, a potem kolejnych zmagań z machiną biurokracji, oczekiwana przez wszystkich Arena Wspinaczkowa Makak jest otwarta - cieszą się pomysłodawcy i zapraszają na Dzień Otwarty!

Przeczytajcie też: Kultowy neon Jaś i Małgosia wrócił na Muranów!

Jak opowiadają pomysłodawcy, wszystko zaczęło się od pustej, brudnej i ogromnej hali magazynowej. Od wielkiego stołu, jajecznicy ze stu jajek na śniadanie, pracy od świtu do nocy i kotła zupy na kolację. Ściana przeciwpożarowa stawiana była w środku lata, w upale. "Stefan latał z wiertarką, „Prezes” wisiał na rusztowaniu. Potem było malowanie, montowanie i dopasowywanie elementów układanki – ściana rosła na naszych oczach. Polsko-czeska załoga wykonała naprawdę solidną robotę, a wspólnego działania nikt z nas, budowniczych Makaka, nigdy nie zapomni".

d39xm1d

"Najnowocześniejsza, najwyższa i najoryginalniejsza ściana w Polsce"

Z dwudziestometrowego rusztowania niesamowita konstrukcja została poskładana przez czeskich akrobatów-konstruktorów. Po wielu wysiłkach i biurokracyjnych komplikacjach, została też odebrana, jako sprawdzona w każdym detalu, spełniająca wszystkie normy i przepisy.

**Z Warszawy w najbliższe skały jest prawie 300 km. Przed nami nieprzyjazna zima. Tym razem nie będzie wymówek. Makak, z grubo ponad setką dróg , 40 stanowiskami i gigantycznym przewisem jest jak rejon wspinaczkowy. Pierwszy, prawdziwy i całoroczny rejon wspinaczkowy na Mazowszu**!

Ścianka wspinaczkowa dla wszystkich, od przedszkolaków po emerytów

Na miejscu znajdziecie dróżki od 4 do 8a+ w skali francuskiej. W pionie, zacięciu, połogu i po filarze. Jest też niesamowita 30-metrową trasa w przewieszeniu zbudowanym na całej szerokości hali. Ta unikatowa bryła to najlepszy poligon dla routsetterów, którzy mogą tu stworzyć perełki jak z najlepszych ogródków wspinaczkowych świata.

d39xm1d

Dla chodzących po linie, na wysokości kilkunastu metrów będzie jedyny w Warszawie 27-metrowy highline (zawieszona na dużej wysokości lina do chodzenia) pod dachem. Dla mniej wprawnych i odważnych – slackrack o długości 4 metrów i mini-highline z górną asekuracją. W planach jest jeszcze boulderownia (czyli sztuczna ścianka wspinaczkowa w której upadki amortyzuje gruby materac) i kolejne formacje, kącik dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

**Makak to nie tylko ściana, ale również niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą odwiedzający nas ludzie. Mamy tu klimat, dzięki któremu czujemy się jak w skałach, czy górach, i który pozwala się nam zresetować po szkole czy pracy. Klimat, za który pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas przy budowie i kręceniu dróg, a także wszystkim dzielnym „testerom” ściany, którzy kibicowali nam do samego otwarcia.**

Powstała na Bielanach Makak Arena to:

- 1000 m2 ściany o wysokości 19 metrów,

d39xm1d

- 40 linii i 130 dróg o długości do 30 metrów, o trudnościach od 4 do 8a+,

- „mega” przewieszenie z dachem na całej szerokości hali,

- możliwość wspinania z dolną i górną asekuracją,

- sekcje sportowe i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

d39xm1d

- jedyny w Warszawie 27-metrowy highline pod dachem, podwieszony na wysokości 15 metrów, dwa slacki do ćwiczeń, a także sekcja slackline’owa,

- tematyczne warsztaty wspinaczkowe,

- klimatyczny bar z pyszną kawą i smakołykami,

- sklep ze świetnymi cenami sprzętu wspinaczkowego, butów i ciuchów,

d39xm1d

- zgrana i niezadzierająca nosa ekipa.

29 listopada Dzień Otwarty na Makaku

Od godziny 10:00 do 13:00 odbędą się dziecięce mini zawody na czas i trudność. Będą baloniki, malowanie buziek i inne atrakcje dla maluchów.

Między 13:00 a 17:00 będa z kolei warsztaty tematyczne z latania i dynamicznej asekuracji oraz szkolenie podstawowe z asekuracji dla początkujących. Instruktorzy zaopiekują się zwłaszcza tymi, którzy pierwszy raz dotkną ściany, liny, uprzęży.

d39xm1d

Od godz. 17:00 trwac zaś będą zawody wspinaczkowe „bez napinki”, w których można „złoić” mnóstwo świetnych nagród.

*Przez cały dzień wspinaczki będą bezpłatne. *Do tego pokazowe zajęcia na „slacku”, testowanie butów wspinaczkowych, stoiska z odzieżą i sprzętem, i wiele innych atrakcji.

O godz. 20:00 rozpocznie się impreza Makak Party z dj’em Tadeuszem do białego rana.

Kiedy: 29 listopada (sobota) 2014 r. od godz. 10:00 - ?

Gdzie: Arena Wspinaczkowa "Makak", ul. Palisadowa 20/22

WSTĘP WOLNY

* Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!*

d39xm1d

Podziel się opinią

Share

d39xm1d

d39xm1d