Trwa ładowanie...

Najwyższa w Polsce ścianka wspinaczkowa powstała na Bielanach!

Share
Najwyższa w Polsce ścianka wspinaczkowa powstała na Bielanach!
d3vvovc

Po długich miesiącach planowania, konstruowania, budowania, a potem kolejnych zmagań z machiną biurokracji, oczekiwana przez wszystkich Arena Wspinaczkowa Makak jest otwarta - cieszą się pomysłodawcy i zapraszają na Dzień Otwarty!

Przeczytajcie też: Kultowy neon Jaś i Małgosia wrócił na Muranów!

Jak opowiadają pomysłodawcy, wszystko zaczęło się od pustej, brudnej i ogromnej hali magazynowej. Od wielkiego stołu, jajecznicy ze stu jajek na śniadanie, pracy od świtu do nocy i kotła zupy na kolację. Ściana przeciwpożarowa stawiana była w środku lata, w upale. "Stefan latał z wiertarką, „Prezes” wisiał na rusztowaniu. Potem było malowanie, montowanie i dopasowywanie elementów układanki – ściana rosła na naszych oczach. Polsko-czeska załoga wykonała naprawdę solidną robotę, a wspólnego działania nikt z nas, budowniczych Makaka, nigdy nie zapomni".

d3vvovc

"Najnowocześniejsza, najwyższa i najoryginalniejsza ściana w Polsce"

Z dwudziestometrowego rusztowania niesamowita konstrukcja została poskładana przez czeskich akrobatów-konstruktorów. Po wielu wysiłkach i biurokracyjnych komplikacjach, została też odebrana, jako sprawdzona w każdym detalu, spełniająca wszystkie normy i przepisy.

Z Warszawy w najbliższe skały jest prawie 300 km. Przed nami nieprzyjazna zima. Tym razem nie będzie wymówek. Makak, z grubo ponad setką dróg , 40 stanowiskami i gigantycznym przewisem jest jak rejon wspinaczkowy. Pierwszy, prawdziwy i całoroczny rejon wspinaczkowy na Mazowszu!

Ścianka wspinaczkowa dla wszystkich, od przedszkolaków po emerytów

Na miejscu znajdziecie dróżki od 4 do 8a+ w skali francuskiej. W pionie, zacięciu, połogu i po filarze. Jest też niesamowita 30-metrową trasa w przewieszeniu zbudowanym na całej szerokości hali. Ta unikatowa bryła to najlepszy poligon dla routsetterów, którzy mogą tu stworzyć perełki jak z najlepszych ogródków wspinaczkowych świata.

d3vvovc

Dla chodzących po linie, na wysokości kilkunastu metrów będzie jedyny w Warszawie 27-metrowy highline (zawieszona na dużej wysokości lina do chodzenia) pod dachem. Dla mniej wprawnych i odważnych – slackrack o długości 4 metrów i mini-highline z górną asekuracją. W planach jest jeszcze boulderownia (czyli sztuczna ścianka wspinaczkowa w której upadki amortyzuje gruby materac) i kolejne formacje, kącik dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Makak to nie tylko ściana, ale również niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą odwiedzający nas ludzie. Mamy tu klimat, dzięki któremu czujemy się jak w skałach, czy górach, i który pozwala się nam zresetować po szkole czy pracy. Klimat, za który pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas przy budowie i kręceniu dróg, a także wszystkim dzielnym „testerom” ściany, którzy kibicowali nam do samego otwarcia.

Powstała na Bielanach Makak Arena to:

- 1000 m2 ściany o wysokości 19 metrów,

d3vvovc

- 40 linii i 130 dróg o długości do 30 metrów, o trudnościach od 4 do 8a+,

- „mega” przewieszenie z dachem na całej szerokości hali,

- możliwość wspinania z dolną i górną asekuracją,

- sekcje sportowe i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

d3vvovc

- jedyny w Warszawie 27-metrowy highline pod dachem, podwieszony na wysokości 15 metrów, dwa slacki do ćwiczeń, a także sekcja slackline’owa,

- tematyczne warsztaty wspinaczkowe,

- klimatyczny bar z pyszną kawą i smakołykami,

- sklep ze świetnymi cenami sprzętu wspinaczkowego, butów i ciuchów,

d3vvovc

- zgrana i niezadzierająca nosa ekipa.

29 listopada Dzień Otwarty na Makaku

Od godziny 10:00 do 13:00 odbędą się dziecięce mini zawody na czas i trudność. Będą baloniki, malowanie buziek i inne atrakcje dla maluchów.

Między 13:00 a 17:00 będa z kolei warsztaty tematyczne z latania i dynamicznej asekuracji oraz szkolenie podstawowe z asekuracji dla początkujących. Instruktorzy zaopiekują się zwłaszcza tymi, którzy pierwszy raz dotkną ściany, liny, uprzęży.

d3vvovc

Od godz. 17:00 trwac zaś będą zawody wspinaczkowe „bez napinki”, w których można „złoić” mnóstwo świetnych nagród.

*Przez cały dzień wspinaczki będą bezpłatne. *Do tego pokazowe zajęcia na „slacku”, testowanie butów wspinaczkowych, stoiska z odzieżą i sprzętem, i wiele innych atrakcji.

O godz. 20:00 rozpocznie się impreza Makak Party z dj’em Tadeuszem do białego rana.

Kiedy: 29 listopada (sobota) 2014 r. od godz. 10:00 - ?

Gdzie: Arena Wspinaczkowa "Makak", ul. Palisadowa 20/22

WSTĘP WOLNY

* Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!*

d3vvovc

Podziel się opinią

Share
d3vvovc
d3vvovc