Trwa ładowanie...

Napadali na dostawców pizzy!

Podawali za każdym razem inny adres. Wybierali miejsca zaciemnione i zawsze późnym wieczorem. Mają na koncie inne przestępstwa!

Napadali na dostawców pizzy!
d2mcjqc

Kilka dni temu do jednego ze sklepów w Otwocku, wtargnęło dwóch mężczyzn. Sterroryzowali ekspedientkę, rozpylając w sklepie gaz. Zza lady wyciągnęli kasetkę z pieniędzmi, kobieta próbowała bronić utargu, wołała także o pomoc przechodniów jednak bezskutecznie. Zadzwoniła na Policję. Funkcjonariusze z wydziału prewencji jako pierwsi zauważyli podejrzanych. Po ich zatrzymaniu wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego, dokonano przeszukania, podczas którego odzyskano skradzione ze sklepu pieniądze.

Sprawcami okazali się 29-letni mieszkaniec Otwocka, oraz 27-latek pochodzący z powiatu przasnyskiego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzący tą sprawę ustalili też, że mężczyźni stoją również za napadem na kobietę, do którego doszło pod koniec listopada w Otwocku, gdzie uderzeniem pięścią w twarz, sprawcy obezwładnili swoją ofiarę i zabrali jej torebkę.

d2mcjqc

Kryminalni dokonali przeszukania mieszkania, które wynajmowali obaj mężczyźni. Tu policjanci odnaleźli elementy po tzw. starterach telefonicznych, a po ich sprawdzeniu ustalono, że to właśnie za ich pomocą kontaktowano się z pizzeriami na terenie Otwocka, gdzie po złożonych zamówieniach dochodziło do napadów na dostawców pizzy.

Telefonując podawali za każdym razem inny adres, wybór umówionego miejsca dostawy nigdy nie był przypadkowy. Wybierali miejsca ustronne, zaciemnione i zawsze późnym wieczorem.

Gdy pod wskazanym adresem pojawiał się samochód z pizzerii, z ustronnych miejsc podbiegali sprawcy i terroryzowali dostawcę używając najprawdopodobniej przy tym noża. Z samochodu zabierali pizzę, napoje i termosy. Za każdym razem okradali też kierowcę z posiadanej gotówki. W przeciągu ostatniego miesiąca dokonano na terenie miasta czterech takich czynów.

Policjanci z wydziału dochodzeniowego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12.

d2mcjqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mcjqc