Trwa ładowanie...
d9ht2xi

Napis "Bródno" jak z Hollywood - już od tej soboty

Na uroczyste otwarcie zabierze nas z centrum darmowy autobus
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napis "Bródno" jak z Hollywood - już od tej soboty
d9ht2xi

Bródno będzie miało napis jak Hollywood! Od tej soboty będziemy mogli go oglądać w Parku Bródnowskim na górce od strony ulicy Chodeckiej. Litery mają 3 metry wysokości, a cały napis 16 metrów długości. Uroczyste otwarcie odbędzie się w tę sobotę (17 listopada) o godz. 16.00. Żeby dojechać tam z centrum zorganizowano specjalny Złoty Autobus. Odjedzie on spod Pałacu Kultury (parking przed Muzeum Techniki) do Parku Bródnowskiego o godz. 15.15.

Napis w odróżnieniu od hollywoodzkiego nie jest biały - rzeźba została wykonana z czerwonej cegły i cementu. Jej autorem jest Jens Haaning z Danii. Haaning zajmuje się tematyką tożsamości narodowej, imigracji, rasizmu, asymilacji, jak i relacji pomiędzy językiem a polityką. Jego projekty powstają w kontekście miejsca, są wynikiem badań nad specyfiką danego miasta czy dzielnicy. Sztuka Haaniga ma charakter efemeryczny i interwencyjny, tym razem jest jednak inaczej. Masywna rzeźba ma być oznaką trwałości. Rzeźba jest komentarzem na temat pracy, wysiłku fizycznego, związków pomiędzy myślą, językiem i materiałem. Ekspozycja dostępna będzie 24 godziny na dobę przez cały rok.

Oprócz rzeźby artysta stworzył również nowe logo osiedla, które może być bezpłatnie używane przez mieszkańców. Piksele w logotypie przypominają krawędzie cegieł napisu, jaki znajduje się w Parku Bródnowskim.

d9ht2xi

Park Rzeźby na Bródnie IV: Jens Haaning
17 listopada 2012 (sobota) g. 16:00
Park Bródnowski (od strony ulicy Chodeckiej)

d9ht2xi

Podziel się opinią

Share
d9ht2xi
d9ht2xi