Trwa ładowanie...
d3fafjh

Narodowy do prokuratury!

"Śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi znajdujących się na Stadionie"!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowy do prokuratury!
d3fafjh

W dniu 14.02 do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczące braku bezpieczeństwa pożarowego na Stadionie Narodowym w Warszawie - poinformowała portal WawaLove Karolina Szydłowska, rzeczniczka Alpine Construction Polska.

Doniesienie zostało złożone na jego pierwszego operatora - Narodowe Centrum Sportu. Zarzutów jest wiele - m.in. unieruchomienie hydrantów oraz uszkodzenia bram dymoszczelnych. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z artykułu 165, paragraf 1, punkt 3 kodeksu karnego o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób - czytamy w piśmie przesłanym przez Alpine Construction.

Prawidłowe funkcjonowanie powyższych systemów przeciwpożarowych jest absolutnie konieczne dla bezpiecznej i zgodnej z prawem eksploatacji Stadionu. W przypadku bowiem wystąpienia pożaru, nawet krótkotrwała przerwa w ich działaniu stwarza bezpośrednie zagrożenie niekontrolowanego rozprzestrzenienia się pożaru na Stadionie oraz zadymienia dróg ewakuacyjnych, co z kolei stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi znajdujących się na Stadionie.- czytamy dalej w piśmie.

d3fafjh

Alpine Construction Polska poinformowała, że zatrudnieni przez niego podwykonawcy zrealizowali systemy przeciwpożarowe w sposób zgodny z umowa i przepisami. Cały system przeszedł odbiory techniczne. Jak podkreśla firma, odbiór stadionu przez NCS był równoznaczny z przejęciem przez NCS odpowiedzialności za prawidłową eksploatację systemów przeciwpożarowych.

Według ACP bramy dymoszczelne i kurtyny dymowe w chwili obecnej są trwale zniszczone, co stwarza zagrożenie zadymienia dróg ewakuacyjnych. NCS nie podjął żadnych działań mających na celu przywrócenie sprawności tych urządzeń – czytamy w oświadczeniu.

W doniesieniu do prokuratury Alpine Construction dodaje, że "mimo świadomości wszystkich uszkodzeń na stadionie zorganizowano duże koncerty Madonny i Coldoplay, dwa mecze piłkarskie i jeden futbolu amerykańskiego, a każde impreza gromadziła kilkudziesięciotysięczną widownię".

Czujemy, że szykuje się grubsza afera. Czyżby Stadion miał zostać zamknięty, a wszystkie imprezy, które są planowane odwołane? W tym koncert Beyonce? Już w marcu mają się tam odbyć dwa mecze eliminacji do Mundialu w Brazylii - z Ukrainą (22.03) oraz San Marino cztery dni później.

d3fafjh

Czy naprawdę na Stadionie Narodowym grozi nam śmiertelne niebezpieczeństwo? Jak myślicie?

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d3fafjh
Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d3fafjh

d3fafjh
d3fafjh