Trwa ładowanie...

Nasz patronat: Charytatywna aukcja sztuki cyfrowej

Zebrane pieniądze trafią do szkoły dla niepełnosprawnych dzieci

Nasz patronat: Charytatywna aukcja sztuki cyfrowej
d38wh9p
d38wh9p

Pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpoczęła się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. 18 maja zostanie ona zwieńczona aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. Nadchodząca Noc Muzeów jest świetną okazją, by te prace obejrzeć.

Blisko 60 niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów można obejrzeć, a w maju zakupić w północnopraskiej galerii sztuki "Pragaleria". Autorzy zaprezentowali niepowtarzalne i przygotowane specjalnie na tę wystawę i aukcję dzieła, które tworzyli kierując się dziecięca wyobraźnią. - Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia - powiedział nam na otwarciu Mikołaj Konopacki z Pragalerii. - W efekcie powstały dzieła sztuki, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła - dodał.

18 maja o godzinie 19.30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji.

d38wh9p

Wszystkie prace powstały specjalnie na to wydarzenie i drukowane są w limitowanych niskonakładowych edycjach, gdzie każdy z egzemplarzy opisany jest numerem wydruku i odręczną sygnaturą autora oraz oznaczony unikalnym hologramem.

Udział w licytacji można wziąć na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest przybycie 18 maja do Pragalerii i klasyczne uczestnictwo w licytacji. Drugim ze sposobów, dedykowanym osobom, które nie są w stanie zjawić się osobiście, jest licytacja za pośrednictwem strony internetowej polskagrafikacyfrowa.pl/aukcjaonline, gdzie - po ówczesnej rejestracji - w każdej chwili można wziąć udział w aukcji. Ostatnim ze sposobów jest licytacja telefoniczna, na którą zapisy wkrótce rozpoczną się na stronie http://pragaleria.pl/.

Pieniądze zebrane podczas aukcji trafią do szkoły dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jak podkreślają organizatorzy, zakupione zostaną za nie m. in. tablice interaktywne i sprzęt niezbędny wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

d38wh9p

Aukcja sztuki cyfrowej "Dobre piksele"
18 maja, godz. 19.30
"Pragaleria", ul. Stalowa 3

d38wh9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38wh9p