Trwa ładowanie...

Nasze fotostory: Budowa apartamentowca Cosmopolitan Twarda 2/4

Budynek rośnie przy placu Grzybowskim.

Nasze fotostory: Budowa apartamentowca Cosmopolitan Twarda 2/4
d4d60c1
d4d60c1

Budynek powstaje u zbiegu ulic Emilii Plater oraz Twardej. Będzie liczył 44 piętra i 160 metrów wysokości.

Plany powstały w 2006 roku. Wstępnie taki budynek chciała zbudować fundacja Shalom, która zleciła wykonanie projektu pracowni Stefana Kuryłowicza i otrzymała decyzję o warunkach zabudowy. Jednak fundacja nie miała wystarczających funduszy na taką inwestycję. Sprzedała więc działkę spółce Tacit Development, w imieniu której inwestycję prowadziła firma Hines Polska. Spółka Tacit należy do firm powiązanych z właścicielami J&S Energy.

Ostatecznie na projektanta wybrano Pracownię Murphy/Jahn. Budynek będzie się składał z dwóch części: niższej, ulokowanej bliżej pl. Grzybowskiego oraz 160 metrowej wieży. Na czterech podziemnych poziomach będą się znajdować miejsca parkingowe na ok. 300 samochodów; na pięciu pierwszych kondygnacjach znajdą się lokale usługowe (np. fitness i restauracja). Wyżej znajdą się luksusowe mieszkania. Ostatnie dwa piętra zajmą dwupoziomowe apartamenty. Wbrew wcześniejszym planom, w budynku nie będzie części hotelowej.

A co o inwestycji myślą warszawiacy?

- Lubię drapacze chmur, ale w Warszawie nie wyglądają one ładnie - mówi młoda mieszkanka stolicy - W innych dużych miastach Europy buduje się wieżowce w większym skupieniu, tutaj są one chaotycznie porozrzucane i nikt chyba na ten cały burdel nie ma pomysłu.

- Ten budynek będzie akurat całkiem przyzwoity - mówi z kolei Tomasz pracujący w pobliżu - Fajnie, że wybrano do tej inwestycji dobrego architekta. Czekam na efekt końcowy z ciekawością.

d4d60c1

- To kolejny wysoki budynek, który zabierze światło sąsiednim budynkom - mówi z kolei rencistka, która mieszka przy placu Grzybowskim. - Powinna powstać jedna zwarta dzielnica, w której takie wysokie budowle nikomu by nie przeszkadzały.

A co Wy o tym sądzicie?

d4d60c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d60c1