Trwa ładowanie...
neon

Neon "Warszawskie słoiki" nie powstanie? Jest podejrzenie o kupowanie głosów

W maju neon "Warszawskie słoiki" wygrał plebiscyt na najciekawszy projekt na nowy symbol stolicy

Share
Neon "Warszawskie słoiki" nie powstanie? Jest podejrzenie o kupowanie głosów
dxevfh8

Nie jest to jeszcze oficjalna decyzja plebiscytu "Neon dla Warszawy", ale jak dowiedział się portal NaTemat.pl, zwycięski projekt "Warszawskie słoiki" nie zostanie zrealizowany. Jego autorzy zostali oskarżeni o kupowanie głosów. Najprawdopodobniej do realizacji trafi projekt "Miło Cię widzieć", który w konkursie zajął drugie miejsce.

Celem konkursu było znalezienie nowego symbolu dla Warszawy - czegoś innego niż Syrenka czy Wars i Sawa. Plebiscyt zainicjowało Muzeum Neonów wspólnie z RWE Polska. W sumie na konkurs wpłynęło ponad 450 prac. Jury wybrało pięciu finalistów, ostatecznego zwycięzcę wybrali internauci. Słoiki przez większość czasu trwania konkursu szły "łeb w łeb" z neonami "+48 22" oraz "Miło cię widzieć", który miałby zostać umieszczony na moście Poniatowskiego. Zwycięzki projekt od początku budził sporo kontrowersji i podzielił internautów. Mimo to zapowiedziano, że jeszcze latem projekt zostanie wykonany. Teraz wiadomo już, że tak się nie stanie.

dxevfh8

Zrealizowany za to zostanie neon, który w plebiscycie zajął drugie miejsce (zobacz zdjęcia). Na razie nie jest znana data wykonania oraz lokalizacja projektu. W założeniu napis "Miło cię widzieć" miał zostać zamontowany na przęsłach Mostu Poniatowskiego.

dxevfh8

Podziel się opinią

Share
dxevfh8
dxevfh8