Trwa ładowanie...
neon
Luiza Poreda
03-09-2013 10:21

Neon "Warszawskie słoiki" nie powstanie? Jest podejrzenie o kupowanie głosów

W maju neon "Warszawskie słoiki" wygrał plebiscyt na najciekawszy projekt na nowy symbol stolicy

Neon "Warszawskie słoiki" nie powstanie? Jest podejrzenie o kupowanie głosów
d1r4xtb
d1r4xtb

Nie jest to jeszcze oficjalna decyzja plebiscytu "Neon dla Warszawy", ale jak dowiedział się portal NaTemat.pl, zwycięski projekt "Warszawskie słoiki" nie zostanie zrealizowany. Jego autorzy zostali oskarżeni o kupowanie głosów. Najprawdopodobniej do realizacji trafi projekt "Miło Cię widzieć", który w konkursie zajął drugie miejsce.

Celem konkursu było znalezienie nowego symbolu dla Warszawy - czegoś innego niż Syrenka czy Wars i Sawa. Plebiscyt zainicjowało Muzeum Neonów wspólnie z RWE Polska. W sumie na konkurs wpłynęło ponad 450 prac. Jury wybrało pięciu finalistów, ostatecznego zwycięzcę wybrali internauci. Słoiki przez większość czasu trwania konkursu szły "łeb w łeb" z neonami "+48 22" oraz "Miło cię widzieć", który miałby zostać umieszczony na moście Poniatowskiego. Zwycięzki projekt od początku budził sporo kontrowersji i podzielił internautów. Mimo to zapowiedziano, że jeszcze latem projekt zostanie wykonany. Teraz wiadomo już, że tak się nie stanie.

Zrealizowany za to zostanie neon, który w plebiscycie zajął drugie miejsce (zobacz zdjęcia). Na razie nie jest znana data wykonania oraz lokalizacja projektu. W założeniu napis "Miło cię widzieć" miał zostać zamontowany na przęsłach Mostu Poniatowskiego.

d1r4xtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r4xtb