Trwa ładowanie...
d3sgg56

Nerowowo na Nowym Świecie. Blokada marszu ONR przez Obywateli RP

- Faszyzm nie przejdzie - skandują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nerowowo na Nowym Świecie. Blokada marszu ONR przez Obywateli RP
d3sgg56

*Narodowcy zorganizowali w sobotę w Warszawie marsz z okazji 83. rocznicy utworzenia ONR. Na to nie zgadzają się Obywatele RP, którzy chcieli zablokować nacjonalistyczną manifestację. - Faszyzm nie przejdzie - skandują. *

O godzinie 17 ONR wyruszył z Ronda Dmowskiego w kierunku Placu Zamkowego. Na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu koło metra Nowy Świat - Uniwersytet - Obywatele RP zablokowali przejście, czekając na manifestację ONR-u. Został wywieszony transparent "Tu są granice przyzwoitości", a tłum skanduje takie hasła jak: "Faszyzm nie przejdzie" czy "Warszawa wolna od faszyzmu".

Na miejscu jest policja, która przesunęła manifestujących Obywateli RP na chodnik, tak by uczestnikom nacjonalistycznego marszu udało się wyjść na Krakowskie Przedmieście. W tłumie słychać takie hasła jak np.: "My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy", czy "Bóg, honor i ojczyzna".

d3sgg56

Historyczny Obóz Narodowo-Radykalny został utworzony 14 kwietnia 1934 r. Odwołujący się dzisiaj do tej tradycji narodowcy, każdego roku w kwietniu organizują uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. Za każdym razem w innym mieście. Rok temu był to Białystok, tym razem zjazd ONR-u odbywa się w Warszawie.

Przeczytajcie również: Piaseczno. Wpadł, bo pochwalił się zdjęciem z napadu w internecie

d3sgg56

Podziel się opinią

Share
d3sgg56
d3sgg56