Trwa ładowanie...

Nie będzie skoków narciarskich na Narodowym!

Źle policzono koszty, impreza okazała się za droga

Nie będzie skoków narciarskich na Narodowym!
d37olnc
d37olnc

Polski Związek Narciarski ogłosił, że zapowiadany wcześniej konkurs skoków narciarskich na Stadionie Narodowym nie odbędzie się. - czytamy w Przeglądzie Sportowym. Powodem rezygnacji z organizacji imprezy były pieniądze. Źle wyliczono koszt całkowity zawodów i ostatecznie okazały się one o 20 mln zł droższe niż zakładano.

- Okazało się, że trzeba wykonać więcej prac niż początkowo zakładano, między innymi wybudować za boiskiem betonowe stropy. Ta inwestycja, ze względu na wydatki, była zbyt ryzykowna i odstąpiliśmy od tego pomysłu - powiedział "PS" prezes Apoloniusz Tajner.

O tej imprezie pisaliśmy już w lutym 2012 roku . Szef Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Austriak Walter Hofer nie wykluczał wówczas, że jeden z konkursów Pucharu Świata mógłby odbyć się właśnie na warszawskim obiekcie. - Byłem 22 września w Warszawie i miałem możliwość odwiedzenia Stadionu Narodowego. Nie wykluczam, że mógłby się na nim odbyć konkurs skoków narciarskich. Inicjatywa jest niezwykle interesująca. - mówił m.in. Hofer.

Pomysł konkursu skoków narciarskich na Stadionie Narodowym urodził się wśród Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Koszt przeprowadzenia zawodów początkowo oszacowano na 3 mln zł. Ostatecznie ta kwota wyniosła jednak 23 mln zł i Polski Związek Narciarski postanowił się wycofać.

d37olnc
d37olnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37olnc