Trwa ładowanie...

Nie dla meczetu w Warszawie?

Przeciwko budowie protestuje 600 mieszkańców!

Nie dla meczetu w Warszawie?
d2yn1wo
d2yn1wo

Islamskie Stowarzyszenie Ahmadiyya wystąpiło w 2010 roku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy budynku przy ul. Dymnej 17. Chodzi o rozbudowę domu modlitw, jaki się tam znajduje. Muzułmanie z ruchu Ahmadiyya chcą tam wybudować wysoki, kilkunastumetrowy minaret (wieżę, z której można nawoływać wiernych na modlitwę). Dodatkowo chcą dobudować bibliotekę i większą salę modlitewną.

Nie wszystkim się podoba. Przede wszystkim mieszkańcom dzielnicy, którzy obawiają się, że Włochy staną się muzułmańską dzielnicą, podobnie jak stało się we Francji czy Niemczech. Boją się też, że urząd dzielnicy podejmie decyzję bez konsultacji z nimi. Jeden z mieszkańców (chciał pozostać anonimowy) powiedział niedawno w rozmowie z dziennikarzami

Przy całej tolerancji naszej społeczności myślę, że to rzecz priorytetowa najpierw zapytać nas o zdanie. Czy w ogóle wyrażamy zgodę na budowę meczetu.

W protest zaangażowały się stowarzyszenia Nasze Włochy i Willa Włochy. Zebrano już 600 podpisów przeciwko budowie.

d2yn1wo

Jak sądzicie? Czy we Włochach powinien stanąć meczet? Czy muzułmanie są w stanie w Warszawie stworzyć odrębną, muzułmańską dzielnicę?

d2yn1wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yn1wo