Trwa ładowanie...
d20q8dk

"Nie rozmawiaj z nieznajomym, bo jeszcze kogoś poznasz". Wyjątkowe warszawskie murale

Jesienią dwa nowe wielkoformatowe murale powstały na Targówku i Pradze Północ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie rozmawiaj z nieznajomym, bo jeszcze kogoś poznasz". Wyjątkowe warszawskie murale
d20q8dk

Utrzymane w minimalistycznej czarno-białej stylistyce przyciągają wzrok każdego. Estetyka podkreśla, że ich najważniejszą wartością jest tekst i jego przesłanie, a nie atrakcyjna kolorystycznie forma. Jesienią dwa nowe wielkoformatowe murale powstały na Targówku i Pradze Północ.

"Nie rozmawiaj z nieznajomymi / bo jeszcze kogoś poznasz" możemy podziwiać na budynku przy ul. Gościeradowskiej 9, od strony ul. Olgierda.

Drugi z nich widnieje przy ul. Jadowskiej 7, od strony ul. Wołomińskiej.

To wszystko za sprawą działalności Loesje, która ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Od 1994 roku działa międzynarodowa fundacja Loesje (Loesje International), która wspiera przedsięwzięcia grup w innych krajach i współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi, angażuje się w inicjatywy na rzecz wolności słowa, tolerancji, kreatywności. Prowadzi szkolenia, międzynarodowe wymiany i warsztaty kreatywnego pisania tekstów.

d20q8dk

Dodatkowo, w postaci nieco mniejszych murali, dwa inne teksty Loesje zamieszkały późnym latem także na Muranowie:
• Zrób komuś dzień dobry – przy Al. Jana Pawła II 57, na ścianie gościnnej kawiarni Jaś & Małgosia
• Zderzenie z kulturą / nie przepraszaj / wpadaj częściej – przy ul. Smoczej 18, zrealizowany w ramach współpracy Loesje z Muzeum POLIN

Murale na Pradze i Targówku powstały we współpracy z Domem Kultury V9. Zrealizowane zostały w ramach projektu "Miasto myśli", przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy oraz Narodowego Centrum Kultury.

Lubicie te murale?

Przeczytaj też: Przyznali certyfikaty dla "Miejsc Przyjaznych Seniorom"

d20q8dk

Podziel się opinią

Share
d20q8dk
d20q8dk