Trwa ładowanie...

Nie tylko Femina: rozpoczęła się rozbiórka dawnego kina Klub

W budynku kina Klub mieściła się m.in siedziba redakcji "Życia Warszawy".

Nie tylko Femina: rozpoczęła się rozbiórka dawnego kina Klub
d11vk23
d11vk23

*W sobotę rozpczęła się rozbiórka starego budynku przy Trasie Łazienkowskiej - dawnej siedziby kina Klub, kasyna oficerskiego, redakcji "Życia Warszawy" czy też klubu Scena 2000. Decyzję o demontażu podjęło Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych. Powód rozbiórki na razie nie jest znany. *

Chodzi dokładnie o budynek znajdujący się przy al. Armii Ludowej. "Dziś o 7 rano, po cichutku, zaczęła się rozbiórka starego budynku, dawnego kina Klub, kasyna oficerskiego, redakcji Życia Warszawy" – napisała do tvnwarszawa.pl pani Katarzyna.

Gmach stopniowo jest rozbierany przy użyciu ciężkiego sprzętu. Teren jest ogrodzony, a na siatce widnieje informacja, że demontaż został przeprowadzony na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dlaczego? WawaLove.pl próbował skontaktować się z resortem, jednak na razie nie ma odpowiedzi ze strony MSZ.

Budynek mieścił się przy Trasie Łazienkowskiej. W połowie lat 50. mieściło się tam kino Klub, które w latach 90. zostało przekształcone w siedzibę redakcji "Życia Warszawy". Do niedawna budynek był wynajmowany również klubowi Scena 2000.

d11vk23

Źródło: tvnwarszawa.pl/WawaLove.pl

Przeczytajcie również: Tyle pozostało z Feminy. Trwa rozbiórka kultowego kina [GALERIA]

d11vk23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11vk23