Trwa ładowanie...

Nie tylko Marki. Teraz Otwock chce być w pierwszej strefie biletowej

Czy mieszkańcy Otwocka i Józefowa będą płacić mniej za bilet do stolicy?

Nie tylko Marki. Teraz Otwock chce być w pierwszej strefie biletowej
djgtzd2
djgtzd2

* Niedawno pisaliśmy o przyłączeniu Marek do pierwszej strefy. Teraz kolejna gmina chce płacić mniej za dojazd do stolicy komunikacją miejską. Czy rzeczywiście w Otwocku będzie taniej?*

Jak informuje RDC, trwają rozmowy o przyłączeniu gminy Otwock do pierwszej strefy biletowej. Wówczas mieszkańcy płaciliby za kartę miejską do Warszawy 110 złotych miesięcznie, a za bilet kwartalny – 280 zł. To prawie o połowę mniej, niż teraz. Według prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, szansa na przyłączenie jest bardzo duża. - Taka możliwość byłaby nawet od 1 stycznia - podkreśla. Warto zaznaczyć, że koszty przyłączenia do pierwszej strefy musiałaby ponieść gmina.

Te doniesienia potwierdza Bartosz Milczarczyk ze stołecznego ratusza. - Mamy taką informację, że Otwock byłby wstępnie zainteresowany przyłączeniem do pierwszej strefy. Myślę, że po tym okresie, kiedy będziemy sprawdzali i oceniali, jak działa wspólny bilet z Markami, wtedy też będziemy siadali do stołu z kolejnymi gminami - powiedział rzecznik UM Warszawa w rozmowie z RDC.

Źródło: RDC

djgtzd2
djgtzd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djgtzd2