Trwa ładowanie...

Nie wiedzieli, że nazwa ich ulicy oznacza "twoja dupa"

Mimo wszystko mieszkańcy ulicy Szegedyńskiej na Wrzecionie nie chcą zmiany jej nazwy

Nie wiedzieli, że nazwa ich ulicy oznacza "twoja dupa"
d39tmf1
d39tmf1

Wszystko przez różnicę w wymowie między węgierskim i polskim. Nazwa ulicy na Wrzecionie pochodzi od węgierskiej miejscowości Szeged. Tyle że "sz" i "s" czyta się po węgiersku zupełnie inaczej niż po polsku: dwuznak "sz" czyta się po węgiersku jako "s", zaś "s" jako "sz". Okazuje się tym samym, że czytany po węgiersku "szeged" (pisany jako "seged") to nic innego jak "twoja dupa" ("seg" to "dupa", zaś sufks "-ed" oznacza "twoja").

Mieszkańcy, niektórzy zameldowani tu od blisko 50 lat, nie mieli pojęcia, co oznacza nazwa ich ulicy. Teraz otrzymują pisma urzędowe o zmianie nazwy ulicy z Szegedyńskiej na Segedyńską - informuje Gazeta Stołeczna. Mieszkańców jednak mało interesują te językowe niuanse. Zmiana nazwy ulicy to dla nich ogromne zamieszanie w dokumentach. Błędny adres przy Szegedyńskiej oprócz ponad 2 tysięcy osób mają też szkoła, przedszkole, straż miejska i otwarta kilka lat temu mediateka.

Okazuje się, że mieszkańcy wolą mieszkać przy ulicy, która znaczy "twoja dupa" niż tracić czas wymieniając wszystkie dokumenty związane z ich miejscem zameldowania. Za mieszkańcami wstawiał się burmistrz Bielan Rafał Miastowski z Platformy Obywatelskiej. Miasto nie chce jednak pójść mieszkańcom na rękę i wszystko wskazuje na to, że nie będziemy mieć jednak w stolicy ulicy "twojej dupy".

d39tmf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39tmf1