Trwa ładowanie...

Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu. Kierowcę spotkała surowa kara

Ta sprawa poruszyła całą Warszawę.

Share
Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu. Kierowcę spotkała surowa kara
d2kuqgj

Kierowcę, który nie chciał pomóc w wejściu do autobusu osobie z niepełnosprawnością, spotkała surowa kara. Jak ifnromuje prezydent Warszawy, został zwolniony z pracy. Powód? "Ciężkie naruszenie obowiązków i utraty zaufania pracodawcy".

Zastępca prezydent Warszawy Renata Kaznowska zamieściła skan rozwiązania umowy z pracownikiem. W uzasadnieniu rozwiązania umowy wystawionym przez firmę go zatrudniającą czytamy, że przyczyną jest "zawinione i ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych".

Działanie pracodawcy natychmiastowe.

— Renata Kaznowska (@RKaznowska)

d2kuqgj

Dodano, że kierowca spowodował szkodę w wizerunku firmy poprzez dyskryminację osoby niepełnosprawnej, co spowodowało utratę zaufania wobec niego.

Wcześniej ZTM poinformował, że odebrał kierowcy certyfikat uprawniający do obsługi linii w ramach stołecznej komunikacji miejskiej.

Samo zdarzenie za pośrednictwem Twittera skomentowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Nie ma zgody na dyskryminację kogokolwiek. Obowiązkiem kierowcy jest pomoc pasażerom w każdej sytuacji" - napisała.

W czwartek pasażer jednego z warszawskich autobusów zamieścił w internecie film pokazujący, jak kierowca linii 516 nie chce wpuścić mężczyzny na wózku inwalidzkim, argumentując, że "nie ma takiego obowiązku". Pasażerowie autobusu sami pomogli mężczyźnie dostać się do środka, co w konsekwencji doprowadziło do wyproszenia przez kierowcę wszystkich podróżujących. Incydent zgłosili ZTM oburzeni pasażerowie.

d2kuqgj

Źródło: (PAP/WawaLove.pl)

Oprac. Karolina Pietrzak

d2kuqgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kuqgj
d2kuqgj